Książki o zwierzętach dla dzieci

Książki o zwierzętach dla dzieci

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko od najmłodszych lat rozwijało wyobraźnię, empatię i chęć spełnienia swoich marzeń, zaproponuj mu książki o zwierzętach. To źródła wzbudzania wielu uczuć - wzruszeń, śmiechu, współczucia, potrzeby bliskości i budowania relacji. To też często zachęta do stawiania celów, działania i wiary w swoje możliwości. Im szybciej dziecko wejdzie na takie tory, tym lepiej dla jego rozwoju. Dzięki książkom o zwierzętach, prędzej też pokocha literaturę

Książki o zwierzętach bawią i uczą empatii

Polscy autorzy i ilustratorzy za pomocą fikcyjnych bohaterów-zwierząt opowiadają rzeczywistość. Jest ona różnorodna: czasem zabawna, czasem trudna. Dostosowana do etapu życia dziecka, stanowiąca idealną bazę do rozmowy na ważne tematy.  Poniżej przedstawiamy propozycje książek, które warto przeczytać z dzieckiem. W naszej ofercie znajdziesz ich oczywiście dużo więcej!

1.Pakiet książek o Stelli i Pikusiu

Jedną z najbardziej wzruszających, literackich relacji są zwykle relacje między człowiekiem a psem. Dzieci mogą spotkać ją np. w książkach o przygodach Stelli i Pikusia. Ich wspólne odkrywanie świata to wesołe wędrówki po tematach przyjaźni, radości, marzeń i bogactwa świata - także tego widzialnego i namacalnego. Książki "Stella, Pikuś i przyjaźń", "Stella, Pikuś i radość" oraz "Stella, Pikuś i skarby" możesz zamówić w jednym zestawie. To dobre rozwiązanie - kiedy dzieci polubią swoich bohaterów, często chcą wiedzieć o nich więcej i spotkać się z nimi jeszcze raz, ale w nowych okolicznościach. 

2. Jak pies z kotem

Słynne powiedzenie o tym, że pies z kotem żyć w zgodzie nie mogą, ma swoje wyjątki. W książce "Jak pies z kotem" nie ma przeciwstawnych żywiołów i wrogości, ale przeciwnie - są wspólne marzenia i budowanie przytulnego domku. Idealna relacja zmącona zostaje przez trzecią postać - świnkę, która musi zmierzyć się ze swoją zazdrością i potrzebą zepsucia tego, co dobre między zwierzakami. 

3. Na tropie sześcioptaka

Głównym bohaterem jest tu leśniczy, Fryderyk Piątek z Doliny Bagiennych Traw. W lesie oczywiście o zwierzęta nie trudno (nawet te wyimaginowane) - chyba, że człowiek doprowadzi do ich zagłady. Najważniejszym celem leśniczego jest spotkanie sześcioptaka - niezwykłego stworzenia składającego się tak naprawdę z sześciu różnych gatunków ptaków. Książka "Na tropie sześcioptaka" polecana jest dzieciom wczesnoszkolnym i może stanowić świetny wstęp do zapoznania się z tematem ekologii. Młodzi czytelnicy dowiedzą się z fabuły jakie jest największe zagrożenie współczesnych lasów i jak można temu zapobiec. 

4.Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Małych miłośników kotów zachęcamy do przeczytania książki "Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę". To opowieść o szarym, łakomym dachowcu o imieniu Dzbanek. Mieszka on w przedwojennej, warszawskiej kamienicy na Saskiej Kępie. Lubi spać i przeganiać gołębie. Mimo, że w książce nie brakuje historii dobrych, codziennych, sąsiedzkich relacji między ludźmi, rola kota jest tutaj najbardziej kluczowa!

5. Przygody jeża Szymona

Książki o zwierzętach dla dzieci to też przygody małych mieszkańców lasów  - w tym jeży. Pozycje "Przygody jeża Szymona" mają dwa wymiary - "wiosna i lato" oraz "jesień i zima". Z przewodnikiem Szymonem i jego mamą Twoje dziecko pozna tajemnice leśnego świata o każdej porze roku. 

Polecane tytuły Wydawnictwa Literatury

Jako wydawnictwo książek dla dzieci publikujemy zestawienia podobne do tego - przybliżamy książki dla dzieci pod kątem głównych bohaterów, emocji, wieku czy czasu czytania. Zachęcamy do zaglądania w zakładkę "Aktualności" i zapoznania się z tekstami. 

Szukasz książki dla dzieci dostosowanej do wieku? Sprawdź: