-9.00 zł

Darowane kreski

Ilustrator:

Magdalena Pilch

,
CENA: 20.90 zł 29.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 29.90 zł
Dostępność:

Długo wyczekiwane wznowienie!

Darowane kreski to wspomnienia z dzieciństwa popularnej autorki książek dla dzieci (Agnieszka opowiada bajkę, Nasza mama czarodziejka, Czarna łapa, Gawęda o Macierzanku i innych), krytyka literackiego, profesora na Uniwersytecie Warszawskim.

Autorka w sposób niezwykle ciepły prezentuje obraz dzieciństwa szczęśliwego, mimo dramatycznych wydarzeń, w jakich przyszło je przeżyć (lata wojny w Warszawie i pierwsze lata powojenne), podbudowanego miłością i uczącego otwarcia na świat i ludzi.

Książka ukazuje świat dzieciństwa pełen rodzinnego ciepła, a w jego centralnym punkcie dom – ostoję i schronienie dla wszystkich.

 

"Darowane kreski – opowieść Joanny Papuzińskiej o cudownym dzieciństwie w niepięknych czasach – zachwyca nowym, przepięknym wydaniem, ciepłem i bezpretensjonalnym, prostym, zrozumiałym dla każdego odbiorcy językiem. Wspólna lektura kolejnej książki wydanej w serii Wojny dorosłych – historie dzieci stanowić będzie świetną okazję do porozmawiania z najmłodszymi o historii, o czasach, w których żyli ich dziadkowie czy pradziadkowie." (...)

Sławomir Krempa - Granice.pl

 


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ