-9.90 zł

Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku

CENA: 23.00 zł 32.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 32.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Droga do gwiazd to barwne opowiadanie o Mikołaju Koperniku dla dzieci. Ze słynnym naukowcem jest trochę jak… z zupą pomidorową. Tak jak każda gospodyni dodaje coś od siebie do tej potrawy, tak badacze życia słynnego uczonego co pewien czas odkrywają i dodają do jego biografii nowe fakty. 

Jednym z nich jest na przykład to, że Mikołaj wcale nie był najmłodszym z rodzeństwa. Mówimy o nim: wielki astronom, ale czy wiemy, że na życie zarabiał głównie jako lekarz? A jakim był dzieckiem? Jakich przedmiotów uczył się w szkole? Czy naprawdę walczył z Krzyżakami? I co tak naprawdę sprawiło, że wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię?

Wydawnictwo książkowe przedstawia wszystkim dociekliwym czytelnikom książkę o Mikołaju Koperniku Katarzyny Ziemnickiej i Pawła Ziemnickiego z serii Nieprzeciętni. Zabierze Was ona w niezwykłą podróż, która zaczyna się w XV-wiecznym Toruniu, a kończy… Ależ nie, ona się nie kończy! Ona ciągle trwa. I niewykluczone, że w ślady Kopernika ruszy ktoś z Was…

Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku to nie jedyna interesująca propozycja. Oferujemy najlepsze książki dla dzieci i młodzieży.

 

Książka znalazła się na liście lektur uzupełniających rekomendowanych przez autorki podręczników z serii Między nami Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku