-10.50 zł

Fotel czasu. Opowieść o Aleksandrze Fredrze

CENA: 24.40 zł 34.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 34.90 zł
Dostępność:

Wydawnictwo książkowe kolejny raz zaskakuje młodych czytelników ciekawą propozycją z serii Nieprzeciętni. Anna Czerwińska-Rydel przedstawia Olka, który na czas choroby przenosi się do babci. W jego sypialni stoi stary fotel. Fascynuje on chłopca i nic dziwnego, bo okazuje się on… wehikułem czasu!

Fotel przenosi chłopca do XIX wieku, gdzie Olek poznaje swojego przodka – Aleksandra Fredrę – znakomitego komediopisarza i bardzo interesującego człowieka.

Ten ziemianin, adiutant major, który spędził długie pięć lat na froncie, ślubuje, że „pióra już nigdy w rękę nie weźmie”, tak go męczy pisanie raportów. Ale ciekawość ludzi, z którymi lubi i umie rozmawiać, zmysł obserwacji, lekkie pióro oraz zamiłowanie do sztuk Moliera w końcu dają o sobie znać i… ku zdumieniu samego Fredry – pisze on pierwszą komedię Intryga naprędce.

Na pewno znacie jego najsłynniejsze utwory: Zemstę, Śluby panieńskie czy bajki Paweł i Gaweł, Małpa w kąpieli. A teraz poznacie go od tej drugiej, ludzkiej strony, tak jak Olek. Polecamy również inne, starannie dobrane książki dla dzieci.

Zobaczcie film Autorki o Aleksandrze Fredrze: https://www.youtube.com/watch?v=ODkIvrEvYYE&t=745s

Posłuchaj wywiadu z Autorką, o książce "Fotel czasu"


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ