-9.00 zł

Fred. Pogromca suszy

Ilustrator:

Marcin Minor

,
CENA: 20.90 zł 29.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 29.90 zł
Dostępność:

Fred, psi ekopatrol, ma znów pełne łapy roboty! Okazuje się, że planecie, na której mieszka, grozi susza. Aby ją ocalić, Fred rozpoczyna budowę tamy. Technikę ma już podpatrzoną od sąsiadów bobrów. Rozpoczyna też zbiórkę deszczówki, a przy okazji załapuje się na prozdrowotne kąpiele w błocie.

Niestety Basia zamiast go chwalić, zmywa mu głowę – i to strasznie śmierdzącym szamponem! A on miał iść jutro z Jackiem na tajny spacer tropem ginących ptaków! W takim perfumowanym kamuflażu może być to kłopotliwe!

Zobacz kolejny tom eko-przygód Freda <---

(...) Ta bardzo przyjemna historia z sympatycznym kudłatym wyżłem Fredem świetnie nadaje się do rozpoczęcia rozmowy z dziećmi na temat dbania o naszą planetę. Książka uświadamia nam, jak ważną rolę pełni woda dla funkcjonowania sprawnego ekosystemu, jak rozlewiska i dostęp do wody sprawiają, że zwiększa się bioróżnorodność - pojawiają się nowe gatunki zwierząt. W książce autorka barszo umiejętnie wplotła ciekawe informacje na temat perkozów czy czarnego bociana, jednocześnie zachowując lekki styl, który idealnie sprawdzi się nawet przy młodszych czytelnikach. 

fragment recenzji @booki_dzieci

 

Rights sold to Bulgaria.


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Fred pogromca suszy | Barbara Kosmowska