-9.90 zł

Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu

Ilustrator:

Marcin Minor

,
CENA: 23.00 zł 32.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 32.90 zł
Dostępność:

Zasługi Stefana Banacha dla nauki są porównywalne z zasługami Marii Skłodowskiej-Curie czy Mikołaja Kopernika, a jednak nie jest on powszechnie znany. Banach tworzył matematykę, jakiej wcześniej nie znano. Rewolucję, której był jednym z ojców, można porównać do powstania teorii względności Einsteina. Wiemy, co zawdzięczamy teorii Kopernika, jaki wkład w naukę ma Maria Skłodowska-Curie. A kto z nas wie, co zawdzięczamy Banachowi? Sam Stefan Banach zdziwiłby się, gdyby mu powiedziano, że po nie więcej niż pół wieku używa się rezultatów jego teorii do komputerowego modelowania niemal wszystkich skomplikowanych konstrukcji lub systemów przy wznoszeniu budynków, produkcji samochodów czy logistyce.

Porzucony jako dziecko, wychowywany przez właścicielkę pralni w Krakowie, która dostrzegła w nim niezwykłe zdolności. Poznajcie ekscentrycznego geniusza, Stefana Banacha, który do dziś jest drugim po Euklidesie najczęściej przywoływanym naukowcem w matematyce powszechnej.

Geniusz – gen i już!

Zobaczcie film Autorki o Stefanie Banachu i o książce: https://www.youtube.com/watch?v=B-6Qm_p6HAI

 

Stefan Banach to obok Euklidesa najczęściej wymieniane nazwisko w świecie matematyki.

Mariusz Urbanek, autor książki "Genialni. Lwowska Szkoła Matematyczna"

 

Konsultacja merytoryczna: prof.dr.hab. Michał Horodecki (Instytut Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki Uniwersytetu Gdańskiego) , prof.dr.hab. Jarosław Górnicki (Zakład Topologii i Algebry Politechniki Rzeszowskiej), Emilia Jakimowicz (autorka publikacji Stefan Banach. Niezwykłe życie i genialna matematyka)

 

Każdy znajdzie w niej coś dla siebie, szczególnie, że jej wysoki walor edukacyjny należy naprawdę bardzo pochwalić. Samo wydanie publikacji jest bardzo atrakcyjne. Kolorowe ilustracje (wykonane przez Marcina Minora), duża, czytelna czcionka oraz krótkie rozdziały tematyczne, ułatwiają czytanie i sprawiają wrażenie miłej dla oka lektury. Jest to nie bez znaczenia, szczególnie uwzględniając kategorię wiekową, dla której pierwotnie przeznaczona jest książka. Na uwagę zasługuje również płynny, wciągający tekst. W mojej opinii nie zanudza dorosłego czytelnika, a tym bardziej nie powinien znużyć dziecka.

Czytaj więcej: https://histmag.org/Anna-Czerwinska-Rydel-Gen-i-juz-Opowiesc-o-Stefanie-Banachu-recenzja-i-ocena-21783/

 


NAGRODY
KSIĄŻKĘ POLECAJĄ