-7.50 zł

Gramy w zielone

Ekoteatrałki szkolne, domowe i plenerowe / oprawa miękka

CENA: 17.40 zł 24.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 24.90 zł
Dostępność:

Najnowszy zbiór sztuk teatralnych Kaliny Jerzykowskiej, entuzjastki teatru dziecięcego.

Znajdziecie tu garść pomysłów na szkolny, klasowy, świetlicowy, obozowy ekokabaret. Kabaret zaangażowany, promujący ekologię codzienną, najprostszą, a przez to najskuteczniejszą. Recyklingowy, bo tworzony przy wykorzystaniu najprostszych środków, czyli tych, które mamy pod ręką. Teatr dowcipny i rozśpiewany – w tomiku znajdziecie wiele odniesień do pięknych, „zielonych” piosenek, poczynając od Pamiętajcie o ogrodach Jonasza Kofty.

 

Przepełniony energią i zaangażowany, bo tworzony pod hasłem:

Nie poprawimy (choć trochę) świata bez przekonania, że nawet małolat i małolata mogą zrobić coś dla świata!

(...) Książka „Gramy w zielone” to naprawdę ciekawa propozycja dla przedszkolaków czy dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Ekoteatrałki proponowane przez wydawnictwo Literatura to naprawdę ciekawy sposób na pokazanie dzieciom jak ważna w naszym życiu powinna być ekologia.

 Warto podkreślić, że książka „Gramy w zielone” stawia na proekologiczne podejście od początku do końca. Przypisy Kaliny Jerzykowskiej zachęcają bowiem młodych aktorów, by podczas przygotowywania rekwizytów stawiali oni na surowce wtórne i odważnie wykorzystywali odpadki, dając im drugie życie. Świetne jest również to, że autorka w wielu miejscach przypomina, by scenariusze traktować jako pewną inspirację, nie zaś jako gotowy przepis. Takie zaproszenie do kreatywności i odwagi podczas realizacji jest bardzo ważne. Brakuje Wam aktorów do sztuki? Zróbcie proste pacynki lub kukiełki, albo przebierajcie się za różnych bohaterów wprost na scenie, skracając dystans pomiędzy aktorem i widzem. Nie bójcie się eksperymentować! Z pewnością efekt końcowy zaskoczy wszystkich.(...)

fragment recenzji bloga Czytelnicze podwórko 


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Gramy w zielone - eko-kabaret w wykonaniu dzieci