-13.40 zł

Hamak ze stanika

Barbara Stenka rozmawia z dziećmi i młodzieżą

Autor:

Barbara Stenka

,
 • Kategoria wiekowa: 18+
 • Ilość stron: 156
 • Oprawa: twarda
 • ISBN: 978-83-7672-635-9
CENA: 13.50 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 26.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Przyznam się – oddałam głos moim Czytelnikom.
Każda taka młoda osoba to skarbnica spostrzeżeń, refleksji, przygód, wyobrażeń i wskazówek.
Żebyśmy tylko my, dorośli, zechcieli zatrzymać się: posłuchać, pomyśleć, uśmiać się czy otrzeć łzę… Żebyśmy lepiej rozumieli. Pocieszyli. Potrafili poprowadzić, nie ograniczając wielkiej potrzeby wolności i tworzenia. Żebyśmy chcieli pomóc i podać rękę mniejszemu, słabszemu, zależnemu od nas. Te wypowiedzi – to nasze lustro; bez trudu odnajdziemy w nim odbicie naszych dorosłych czynów, słów, myśli i zamiarów.

 

Rozmowy z dziećmi w gabinecie terapeutycznym i grupach, które prowadzę, utwierdzają mnie w przekonaniu, że dzieci bardzo potrzebują naszego zainteresowania. Tak jak wielu dorosłych pragną być wysłuchane, nie oceniane. Chciałyby nie czuć się tak samotne i bezradne wobec trudności, jakie niesie los.
Jedno dziecko marzy o morskiej desce klozetowej, inne chciałoby opłynąć na jachcie świat i zabrać w ten rejs przyjaciół. Różnimy się marzeniami, ale nie potrzebą miłości, bezpieczeństwa i samorealizacji.

Polecam tę lekturę wszystkim, którzy chcą lepiej zrozumieć dzieci i odnaleźć dziecko w sobie. Jak również młodym czytelnikom, aby zobaczyli, że czasem myślą i czują podobnie.

Justyna Święcicka
Psycholog

Komu rekomendujemy tę książkę?

Rodzicom, wujkom, ciociom, dziadkom, nauczycielom, opiekunom, każdemu, kto ma w swoim otoczeniu dzieci. Ta książka Was rozbawi, ja czytając ją kilka dni (dawkowałam sobie mądrość dzieci), śmiałam się głośno. wzbudzając zainteresowanie mojego otoczenia.

Lektura Was wzruszy, zwłaszcza gdy wypowiadać się będą chore dzieci albo te, które doświadczają różnych trudnych zachowań ze strony innych. Ta książka Was też wkurzy, zwłaszcza rozdział o edukacji, bo dzieci obnażają z ogromną siłą wszystko, co w tradycyjnej szkole nie działa, co im nie służy. Oprócz słów krytyki, podają też gotowe wskazówki, jak powinna wyglądać szkoła, taka, do której chce się chodzić, która zaciekawia, inspiruje, pozwala na błędy i rozbudza krytyczne myślenie. (...)

fragment recenzji Goodbuk.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
 1. Ja - to ja!
 2. Tak - to lubię najbardziej!
 3. Słowo na "sz"
 4. Mój wolny, wolny, wolny czas
 5. Dorośli, czyli kochać za nic
 6. Marzę = planuję???
 7. Dzień za dniem
 8. Rówieśnicy, czyli kto?
 9. Raz, gdy pękłam ze śmiechu
 10. Zagrożenia i strachy
 11. Mój najciekawszy sen
 12. Moja pasja to taka pasja
 13. Jeden temat na książkę...
 14. Rada dla świata
 15. Powinnaś zapytać...