-8.10 zł

Magiczne skrzypce

Ilustrator:

Monika Pollak

,
CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 26.90 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność

Życie w „porąbanej” rodzinie, to nie jest bułka z masłem. To solidny orzech do zgryzienia, szczególnie, gdy fatalnym zrządzeniem losu takich orzechów jest więcej niż jeden. Tak sprawę widzi dziesięcioletni Jacek Karski, który z mamą Martyną i bratem Frankiem, znaleźli się na potężnym życiowym wirażu. Choroba mamy – skrzypaczki, spada jak grom z jasnego nieba. Bez ostrzeżeń codzienność zasnuwają ciemne chmury, choć i wcześniej nie brakowało prawdziwych burz. Rozwód rodziców zostawił bolesne blizny, a wypadek babci i dziadka pustkę i tęsknotę. 

Jednak teraz, gdy cisza zalega w domu Karskich, bo skrzypce mamy milczą jak zaklęte, wyjątkowe siły wkraczają do akcji! Dreszcz emocji gwarantowany i regularna gęsia skórka!
W końcu duch w domu to niecodzienna sprawa, a odkrywanie rodzinnych tajemnic to prosta droga do wielu zaskoczeń.

Miłość, przyjaźń i muzyka najwyższych lotów to recepta na każdą chorobę. Bez uczuć o żadnej magii nie może być mowy. Tylko prawdziwa miłość, oddanie i pasja może odczarować rzeczywistość, a skrzypce Paganiniego…., cóż mogą być wspaniałym dodatkiem.

 

Trudno z wirtuozerią przejść przez życie. Ciągłe próby, potyczki z losem, wymagające lekcje dorastania - wszystko na górnym C.  Szybko przekonał się o tym dziesięcioletni Jacek Karski. Jego rodzina z blizną zdrady, którą zostawia po sobie nieobecny tata, staje przed kolejnym wielkim wyzwaniem. Nagła choroba mamy burzy na nowo zbudowany porządek. 

Jak ocalić to co najcenniejsze? Jak odzyskać nadzieję i spojrzeć pewnie w przyszłość? Czy mama skrzypaczka sięgnie jeszcze po instrument? Czy muzyka powróci pod dach Karskich,
a z nią normalne życie?

Wszystko może być jak dawniej, gdy przychodzi nadzwyczajna pomoc. Trzeba mieć tylko oczy, uszy i serce otwarte. W rodzinie drzemie ogromna siła, a prawdziwa przyjaźń to wyjątkowy dar losu. Jacek otrzymuje to wszystko. Czy skorzysta i wyjdzie z tej próby cało?

Izabelli Klebańskiej udało się stworzyć ciekawą fabułę o tym, co najtrudniejsze. Rozwód rodziców, ciężka choroba, śmierć bliskich, ucieczka od życia… Wielki ciężar do udźwignięcia dla dzieci i dorosłych. Jak rozmawiać z tatą, którego nie widziało się od wielu lat? Szczególnie, gdy ma on nową rodzinę daleko stąd? Jak oswoić się z ciężką chorobą? Jak dotrzeć do dziadka, który porzucił rzeczywistość i teraz jest stały bywalcem w innym świecie? Mnóstwo pytań i trudno o jedną, dobrą odpowiedź. Autorce wspaniale udaje się przeprowadzić bohaterów przez te meandry życia, nie epatując smutkiem, dramatyzmem sytuacji. Bardzo rozważnie, mądrze i z humorem ratuje postacie przed rozpaczą i ostatecznym załamaniem.

fragment recenzji Agnieszki Hałubiec

Czytelnik odruchowo przyswoi sobie całe mnóstwo przydatnych informacji.

O tym, jak ważna w życiu jest empatia, jaką rolę pełni rodzina, jak radzić sobie z rozwodem rodziców, nieuleczalną chorobą najbliższych i własnymi, młodzieńczymi, nieposkromionymi emocjami. A to wszystko jeszcze trzeba przecież połączyć z codziennymi obowiązkami szkolnymi, wymagającymi nauczycielami, nie zawsze miłymi rówieśnikami i rodzącymi się uczuciami.

Na szczęście są też dyskretnie ukazane sposoby radzenia sobie z tą burzą problemów i emocji w nastolatkowym życiu dodatkowo wplecione w magiczne elementy muzyki. Kolejny plus!

I oto macie świetną, wciągającą lekturę. Jak dla nas – bez wad.

fragment recenzji CzytaMy 8 plus 


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Magiczne Skrzypce - Izabella Klebańska