0.00 zł

Maja Orety

CENA: 26.90 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 18.80 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność

Maja Orety ma nieprzeciętną rodzinę i mieszka w niezwykłym domu w sąsiedztwie elfów. Dzięki ich wskazówkom śledztwo, które prowadzi Maja z przyjaciółmi, wreszcie wskakuje na właściwy tor. Dzieci próbują dociec, jakie tajemnice skrywa przed światem ich ulubiona nauczycielka. Wkrótce okazuje się, że najważniejsze będzie nie rozwiązanie tej zagadki, ale odkrycie, jak często ludzie wcale nie są tymi, za których ich uważamy…

Tę mądrą, ciepłą i dowcipną książkę uzupełniają idealnie oddające klimat „Mai Orety” rysunki Katarzyny Kołodziej, które cieszą oko czytelnika i wywołuje uśmiech przewracającego kartki. Mnie osobiście urzekły dlatego, że przypominały mi równie dowcipne rysunki, którymi sama z koleżankami upiększałam zeszyty podczas niezbyt ciekawych lekcji.
Jeśli jeszcze nie poznaliście „Mai Orety”, nie zwlekajcie z zapoznaniem się z tą niezwykłą dziewczynką. Dzięki niej uwierzycie nie tylko w elfy, ale też w to, że piątek trzynastego nie musi oznaczać nieszczęścia. Bo – jak mówi babcia Mai – nigdy nie należy niczego zakładać z góry.

fragment recenzji Bookpani.blogspot.com

 

(...) Sarnacka-Mahoney przez codzienne sytuacje swoich bohaterów, ich postawy oraz wybory pokazuje młodym czytelnikom, co tak naprawdę jest ważne i wartościowe, np. dobrze mieć przyjaciółkę, jakie wzorce zachowania powinniśmy pielęgnować, np. należy wystrzegać się formułowania opinii na podstawie przesądów i niekompletnych informacji. Maja jest bystrą obserwatorką swojego otoczenia, potrafi też w mig wyciągać wnioski: jakże często ludzie, którzy najbardziej pragną akceptacji i zrozumienia, zachowują się tak, żeby właśnie ich nie otrzymać.
 
Autorka z wyczuciem podsuwa ważne treści, oswaja dzieci z pewnymi sprawami, zachęca i ośmiela, m.in. do wizyt w bibliotece (gdy Maja ma kłopot, ratunku szuka właśnie w bibliotece! Poczciwa p. Szczupaczek zawsze wychodzi naprzeciw dziecięcym problemom), otwiera na tolerancję (historia Adriana), na pielęgnowanie wrażliwości i fantazji (elfy, tajemniczy ogród) oraz – przede wszystkim – przypomina o wielkiej sile przyjaźni. Warto zwrócić uwagę, że pisarka wspomina także o sprawach bardzo aktualnych, jak np. ochrona środowiska (twórczy recykling) czy bezpieczeństwo w internecie.
 
Nie mam wątpliwości, że te istotne tematy zostaną łatwo przyswojone przez czytelników. (...)

fragment recenzji Kingi Młynarskiej (Dajprzeczytac.blogspot.com)


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Eliza Sarnacka-Mahoney o książkach Maja Orety