-8.10 zł

Maja Orety i skarb Szkocji

CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 26.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Maja Orety to wesoła i ciekawa świata dziewczynka, która uwielbia tajemnice. Dzięki nim zamienia się w sprytnego detektywa!

W drugiej części jej przygód razem z przyjaciółką Weroniką prowadzą śledztwo, które kieruje je na trop skarbu templariuszy, przenosi do średniowiecznej Szkocji i stawia oko w oko z najpotężniejszym czarnoksiężnikiem wszech czasów. Przy okazji doświadczają na własnej skórze, jak wyglądało życie ich rówieśników przed siedmiuset laty i… nie mogą się doczekać, by jednak wrócić do XXI wieku. 

(...) Maja Orety i skarb Szkocji to dynamiczna, ciekawie skonstruowana i pełna wiedzy historycznej opowieść, która przypadnie do gustu zarówno dziewczętom, jak i chłopcom. Książkę czyta się jak najlepszą historię przygodową, przyswajając przy okazji informacje dotyczące średniowiecza i zakonu templariuszy. Takich książek powinno pojawiać się na rynku wydawniczym zdecydowanie więcej. Trzeba mieć więc tylko nadzieję, że kolejny tom przygód Mai Orety niebawem się ukaże.

fragment recenzji portalu Granice.pl

(...) „Maja Orety i skarb Szkocji” to książka, w której historyczne fakty, okraszone szczyptą magii i dużą dawką dobrego humoru przeplatają się ze świetnymi wątkami detektywistycznymi. Jestem pewna, że poszukiwanie legendarnych skarbów zainteresuje każdego młodego czytelnika! Spora dawka emocji, ciekawe zwroty akcji sprawiają, że nie ma tu czasu na nudę. Całość zaś została osadzona w realiach, które fascynują wielu! Kto nie chciałby choć na chwilę przenieść się do okresu, w którym alchemicy marzyli o nieśmiertelności i podróżach w czasie, a ukrywanie skarbów i spiski wydawały się być na porządku dziennym? Teraz możecie towarzyszyć Mai i Weronice w wyjątkowej wyprawie, siedząc wygodnie na swojej kanapie i zaśmiewając się do łez z ich niezwykłych przygód. (...)

fragment recenzji bloga Czytelnicze podwórko


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Eliza Sarnacka-Mahoney o książkach Maja Orety