-8.10 zł

Milioner z Gdańska

Ilustrator:

Monika Pollak

,
CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 26.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Drugi tom serii TAJEMNICE STAREGO PAŁACU.

Po niezapomnianej podróży wehikułem czasu Magda i Wiktor starają się za wszelką cenę strzec tajemnicy Róży Niewiadomskiej.

Tymczasem do pałacu w Niewiadomicach przybywa January Trzmiel – wyjątkowo uzdolniony w łamaniu szyfrów syn milionera. Chłopak od razu zwraca uwagę na zabytkowego bazyliszka strzegącego wejścia do lochów.

 Jak potoczą się losy wehikułu? Kto okaże się przyjacielem, a kto oszustem? Czy dzieciom uda się powstrzymać ciekawskiego ochroniarza i podejrzanego konserwatora zabytków? 

Niezwykłe spotkanie z historią, tajemnice pilnie strzeżone, poszukiwania śladów przeszłości, szyfry i fascynujące zasady kryptologii.

(...) W książce Katarzyny Majgier przygoda goni przygodę, wartka akcja od początku przykuwa uwagę czytelnika. Interesujące dialogi oraz ciekawe opisy nie pozwolą się nudzić. Wieńczące całość prolog i epilog przenoszą w czasy wojennej zawieruchy, pozwalając zrozumieć kontekst opowieści. Jako kontynuacja Ducha Niewiadomic, Milioner z Gdańska zawiera wzmianki dotyczące poprzednich wydarzeń: chociaż łatwo można zorientować się w początkowej akcji, zdecydowanie warto czytać powieści Katarzyny Majgier w odpowiedniej kolejności, co pozwoli odtworzyć chronologiczny obraz wydarzeń.

fragment recenzji portalu Granice.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ