-8.10 zł

O Królewnie Żabce i tajemniczym pierścieniu

CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 26.90 zł
Dostępność:

Pewnej nocy do chaty Bartka zapukała żabka z prośbą o nocleg. Rano już jej nie było. Ale tam, gdzie spała, znalazł Bartek pierścionek. Brakowało mu żabki, smutno się bez niej zrobiło i pusto. Postanowił ją odnaleźć.

Rzucił pierścionek na drogę i ruszył w nieznane. Czy znajdzie żabkę, a z nią szczęście??

O królewnie żabce i czarodziejskim pierścieniu to kolejna perełka Joanny Papuzińskiej z serii Bajczary, znaleziona w wielkiej kopalni baśni i oddana w ręce dzieciom, aby poznały czar tej niezwykłej historii.

(...) Zaprezentowaną przez Joannę Papuzińską bajkę cechuje ogromna wartość edukacyjna: uwrażliwiając na dobro i zło, pokazuje, jak powinno wyglądać postępowanie w różnych sytuacjach, uświadamia konieczność pokonywania zagrożeń, przeszkód i życiowych przeciwności, uczy dokonywania dobrych wyborów oraz podejmowania właściwych decyzji. Umożliwia również poznawanie siebie samego. Wreszcie – oswaja z nieuchronnymi sytuacjami, z jakimi styka się każdy człowiek.

Należąca do serii Bajczary publikacja Wydawnictwa Literatura została pięknie zilustrowana. Proste, ale zarazem wymowne rysunki autorstwa Aleksandry Krzanowskiej tworzą nierozerwalną całość z tekstem: dodając całości uroku, przenoszą dziecko w świat wyobraźni. Zrozumiały sposób przekazu, a tym samym czytelny morał, choć akcja toczy się przed wiekami, za górami i lasami, bez wątpienia zostanie trafnie odczytany przez dzieci (powyżej trzeciego roku życia) wzrastające w czasach współczesnych. Dzięki temu wartości ważne dla minionych pokoleń na nowo nabierają znaczenia.

fragment recenzji portalu Granice.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
O królewnie żabce i tajemniczym pierścieniu | Joanna Papuzińska