-47.80 zł
PAKIET

Pakiet książek: Bjorn. Syn burzy + Bjorn. Kruki Odyna + Bjorn. Oczy smoka

Autor:

Paweł Wakuła

,
Ilustrator:

Robert Konrad

,
  • Kategoria wiekowa: 14+
  • Ilość stron:
  • ISBN:
CENA: 56.90 zł 104.70 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność

Pakiet książek: Bjørn. Syn burzy + Bjørn. Kruki Odyna + Bjørn. Kruki Odyna

 

Bjørn. Syn burzy  Paweł Wakuła 

Ruiny klasztoru na wyspie Lindisfarne skrywają groźną tajemnicę. Król Knut Wielki każe zamieszkać w nich garstce mnichów, a niedługo potem przysyła na Świętą Wyspę tajemniczego więźnia. Opat klasztoru, wielebny Brendan z Corku, staje przed trudnym zadaniem. Musi rozwiązać zagadkę godną Odyna, ustrzec swoich współbraci przed niebezpieczeństwem, a „gościa” przed ludźmi, którzy usiłują go zamordować.

Bjørn – Syn burzy to opowieść o początkach państwa Polan i o bohaterach znanych ze skandynawskich sag. Losy Świętosławy, Bolesława Chrobrego i Bjørna Stenskalle na zawsze złączyło przeznaczenie. Nici splątane przez Norny może przeciąć tylko miecz.

Przeczytaj też drugą część sagi - Bjorn. Kruki Odyna

„Bjørn – syn burzy” to powieść z wciągającą, wielowątkową akcją, intrygującymi bohaterami, a także przekonująco i barwnie nakreślonym obrazem średniowiecznego świata. Paweł Wakuła tam gdzie trzeba popuszcza wodzy fantazji, ale jednocześnie stara się wiernie oddawać historyczne realia. W efekcie powstała książka, która może zainteresować zarówno młodzież, jak i dorosłych czytelników, nawet jeśli ci ostatni podczas lektury mogą mieć pewne skojarzenia z „Imieniem róży”.

fragm.recenzji portalu Esensja.pl

Bjørn. Kruki Odyna  Paweł Wakuła 

Bjørn Stenskalle wspomina swoją burzliwą młodość: powrót z niewoli do kraju Polan, przyjaźń z Olafem Tryggvasonem, podróż do pirackiego gniazda Jomsborga i wyprawę księcia Włodzimierza po kijowski tron.

Tymczasem spokój mnichów zamieszkujących Lindisfarne zakłóca krwawa wróżda, którą w Northumbrii toczą dwa zwaśnione rody. Na Świętej Wyspie pojawia się nowy więzień, a wielebny Brendan z Corku staje przed trudnym wyborem: czy życie jednego człowieka jest warte istnienia całej wspólnoty?

Bjørn – Kruki Odyna to opowieść o początkach państwa Polan i o bohaterach znanych ze skandynawskich sag. Losy Świętosławy, Bolesława Chrobrego i Bjorna Stenskalle na zawsze złączyło przeznaczenie. Nici splątane przez Norny może przeciąć tylko miecz.

 

Bjørn. Oczy smoka  Paweł Wakuła 

W ruinach opactwa Lindisfarne, na chłostanej przez morze i wiatr wyspie snuje się opowieść: Bjørn Stenskalle wspomina swoją służbę dla księcia Włodzimierza, wyprawę do legendarnego Miklagrodu, spotkanie z prawdziwym smokiem i śmiertelną intrygę, jaka stała się jego udziałem w mieście o dachach ze złota.
Tymczasem na Lindisfarne przybywają goście - tajemniczy mnisi z dalekiej północy - a wraz z nimi w klasztorze pojawia się śmierć.