-37.80 zł
PAKIET

Pakiet Uczeń sztukmistrza tom I-III

  • Kategoria wiekowa: 14+
  • Ilość stron:
  • ISBN:
CENA: 66.90 zł 104.70 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 104.70 zł
Dostępność:

Intryga i sensacja na miarę Lustrzanny! Przenieś się do uniwersum...XIX Warszawy! A co jeśli to wszystko wydarzyło się naprawdę?

Król Myszy wiedzie nas na scenę burzliwych wydarzeń okresu napoleońskiego. W korowodzie barwnych postaci mamy Ludwika XVIII, zaplątanego w intrygi i zdrady, artystów, wynalazców i wielkie umysły epoki. Ale także zwykłych ludzi, tworzących warszawski tygiel osobowości. 

_________________________

"Powietrzny żeglarz"

Kolejny raz z Marcinem przemierzamy Warszawę z początku XIX wieku, w której tak wiele się dzieje! Bystry syn szewca ponownie znajdzie się w centrum działania spiskowców. Tym razem trup ściele się gęsto. Lawina zaskakujących zdarzeń nie pozwala spokojnie przyglądać się biegowi wypadków. Trzeba działać! Czujnie obserwować, nasłuchiwać i czytać codzienną prasę.

Tymczasem pierwszy balon Kuparenki zawiśnie nad miastem, muzyka Ernsta Hoffmanna wypełni koncertowe sale, a mechaniczne wynalazki zachwycą warszawską gawiedź.

Wielka historia z Napoleonem w tle i codzienne życie – trochę cyrkowe, trochę kuchenne, ale i uczuciowe, które wybuchnie niespodziewanie. Oto ponowne starcie uczuć i rozumu w znakomitej opowieści.


"Sobowtór"

Marcin Zięba wraz ze swoim mistrzem – cyrkowcem i pirotechnikiem – Jordakim Kuparenką opuszczają Warszawę. Walczą pod wodzą Napoleona w kampanii moskiewskiej 1812, zaznając trudów wojskowego życia. W stolicy pozostają ich bliscy, przyjaciele, rzemieślnicy, artyści i wielkie umysły epoki. Trudny czas wojny i mania prześladowcza doprowadzą osamotnionego E.T.A. Hoffmanna do szaleństwa, a najgorszy łajdak, dybiący wcześniej na życie Marcina, dozna fascynującej metamorfozy. Po serii dramatycznych wydarzeń odnajdzie się zagubiona pieczęć Francji. Także wiele innych sensacyjnych wątków rozwiąże się, ukazując drugie dno intryg, znanych nam z poprzednich części.

 

Mój podziw budzi ogrom wiedzy, jaką pisarka zdobyła, by podarować nam nowocześnie napisaną powieść historyczną na miarę Ksiąg Jakubowych Olgi Tokarczuk. Uczeń sztukmistrza to dzieło wybitne, Orlińska zaś utwierdza mnie w przekonaniu, że jest jedną z najlepszych polskich pisarek dla dzieci i młodzieży XXI wieku.

dr Katarzyna Slany
jurorka konkursu Książka Roku 2021 PS IBBY


NAGRODY