-8.10 zł

Po prostu Tata

Ilustrator:

Magdalena Pilch

,
CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 26.90 zł
Dostępność:

Tata jest dla świata tylko tatą, ale dla swojego dziecka jest całym światem. Ojcowie nie kochają wcale mniej niż mamy, oni są jak mama, tyle że wąsata.

A jak człowiek staje się ojcem? Podobno „trzeba przeczytać dużo książek, mieć przynajmniej jedno dziecko i siłę podobną do boskiej” (Alessandro D'Avenia). 

W tej książce znajdziecie opowieści o takich ojcach. Jeden z nich wydobył z ruin zawalonej szkoły swojego synka. Malec przeżył, bo wierzył, że tata nie zostawi go samego i – nie zawiódł się. Inny tata pracował w pocie czoła, by zapewnić córce godne życie. A o jeszcze innym syn powiedział: „Niektórzy nie wierzą w superbohaterów, ale oni nigdy nie poznali mojego taty!”.

 

Niepotrzebna czapka policyjna czy hełm strażacki, żeby tata został bohaterem. Taki w zwykłych dżinsach i okularach też może nim być. Codziennie. Ten zbiór opowiadań dla dzieci wzruszy niejednego ojca, innym otworzy oczy, jeszcze innych wesprze na duchu. Może zastąpić bajkę na dobranoc i cały zestaw poradników pełnych teorii rodzicielskich.

Krystian Hanke, autor projektu „Tatowanie”, dziennikarz Radia 357

(...) Po prostu Tata to zbiór zapadających w pamięć opowiadań dla dzieci od szóstego roku życia. Napisane zostały w sposób ciekawy, prostym językiem i uzupełnione barwnymi ilustracjami Magdaleny Pilch. Skupiając uwagę na ojcowskiej więzi, pomagają odnaleźć miejsce w relacji ojciec-dziecko oraz dziecko-ojciec. A ponieważ podstawową potrzebą każdego dziecka jest poczucie miłości i akceptacji ze strony ojca, opowiedziane historie (o odwadze, poświęceniu, prawdomówności oraz wytrwałości i miłości) potwierdzają, że godny zaufania tata wzmacnia w swoim dziecku poczucie własnej wartości. Dzięki temu dziecko odnajdzie w ojcu oparcie i schronienie, a także potraktuje go jako obrońcę i przyjaciela.

fragment recenzji Granice.pl

(...) Wzbogacona ilustracjami Magdaleny Pilch książka łapie za serce i wraz z każdym opowiadaniem niezwykle wzrusza. Rodzicielska miłość ojców do dzieci przybiera tutaj różne formy, ale za każdym razem jest to modelowa więź, która powinna być przykładem dla dzieci i dorosłych.(...)

fragment recenzji bloga Bajkochłonka 

 

Rights sold to Croatia.


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ