-10.50 zł

Powietrzny żeglarz

Uczeń sztukmistrza - tom II

Ilustrator:

Marcin Minor

,
CENA: 24.40 zł 34.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 34.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Kolejny raz z Marcinem przemierzamy Warszawę z początku XIX wieku, w której tak wiele się dzieje! Bystry syn szewca ponownie znajdzie się w centrum działania spiskowców. Tym razem trup ściele się gęsto. Lawina zaskakujących zdarzeń nie pozwala spokojnie przyglądać się biegowi wypadków. Trzeba działać! Czujnie obserwować, nasłuchiwać i czytać codzienną prasę.

Tymczasem pierwszy balon Kuparenki zawiśnie nad miastem, muzyka Ernsta Hoffmanna wypełni koncertowe sale, a mechaniczne wynalazki zachwycą warszawską gawiedź.

Wielka historia z Napoleonem w tle i codzienne życie – trochę cyrkowe, trochę kuchenne, ale i uczuciowe, które wybuchnie niespodziewanie. Oto ponowne starcie uczuć i rozumu w znakomitej opowieści.

Drugi tom z cyklu "Uczeń sztukmistrza". Zobacz pierwszy tom <----

  

Dziewiętnastowieczna Warszawa stała się areną doniosłych wydarzeń, które wydatnie wpłynęły na losy Starego Kontynentu. W swojej książce Zuzanna Orlińska zabiera nas w fascynującą podróż uliczkami dziewiętnastowiecznego miasta, przybliżając wyjątkowy klimat czasów napoleońskich, fascynacji cudami techniki, ale również prezentuje wspaniałe dokonania wielkich umysłów. Misternie utkane postaci, urokliwa teatralność powieści, a do tego nutka tajemniczości i intrygi, wciągają od pierwszych stron lektury. Autorka niejednokrotnie mruga okiem do tych czytelników, którzy uważnie pracowali na lekcjach historii i języka polskiego, ale także potrafi przekonać tych, którzy nudzili się w ławce szkolnej. Duża w tym zasługa odpowiedniej konstrukcji bohaterów na czele z dwunastoletnim Marcinem, którego poznaliśmy już w „Królu Myszy”, pierwszej odsłonie cyklu.

Czy Jacquotowi uda się znaleźć wielką pieczęć Francji? Czy pracowity Jordaki Kuparenko zostanie pionierem awiacji i wzbije się w przestworza? Co skrywa w sobie tajemniczy pamiętnik doktora Walentego Gagatkiewicza? Odpowiedzi na te pytania z pewnością zaskoczą młodszych i starszych odbiorców.

Natalia Pochroń, Histmag.org


NAGRODY
KSIĄŻKĘ POLECAJĄ