-8.10 zł
NOWOŚĆ

Śledztwo inspektora Mątwy

Gdzie jest Syrenka?

CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Gdy znad brzegu Wisły na oczach Szymka znika warszawska Syrenka, nikt jeszcze nie podejrzewa najgorszego. Sprawą zajmują się – jak zawsze w przypadku kradzieży – policja i prasa. Jednak po stracie kolejnych pomników i zwerbowaniu do akcji poszukiwawczej wróżki Rozamundy, warszawiakom przestaje być do śmiechu.

Zamieniające się miejscami i znikające nocą pomniki to dopiero początek. Wkrótce buntują się też ulice. Stolica pogrąża się w chaosie, a Szymek musi odnaleźć mamę dziennikarkę i rozwiązać zagadkę karteczek przynoszonych mu w pysku przez pomnik Szczęśliwego Psa, który… ożył!

 

Zamieszczone w Śledztwie inspektora Mątwy interesujące dialogi wywołują uśmiech na twarzy, a w pięknie sformułowanych zdaniach można dojrzeć ukryty sens. W fabułę sprawnie wpleciono legendy, mnóstwo historii i fakty z wielu dziedzin nauki, co bez wątpienia przyczyni się do poszerzenia wiedzy młodego czytelnika. W interesujący sposób zobrazowana topografia miasta wpłynie na poprawę orientacji. W przypisach zapisano słowa pochodzące z języka dawnej Warszawy. Czarno-białe ilustracje autorstwa Anny Oparkowskiej swą prostotą i autentycznością przemawiają do odbiorcy.

fragment recenzji Granice.pl

 

Czy młodej miłośniczce kryminałów ta książka się podobała? Odpowiedź jest prosta i krótka. TAK! Ta książka po prostu nie może się nie podobać. Akcja toczy się szybko, bohaterowie budzą sympatię i zainteresowanie czytelników. W warstwę fabularną wplecione zostało mnóstwo ciekawostek dotyczących stolicy i znajdujących się w niej miejsc, w których upamiętniono ludzi dla niej zasłużonych. Można ją potraktować niemal jak przewodnik i z jej pomocą układać plan zwiedzania stolicy.

fragment recenzji tosimama.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ