-8.10 zł

Śledztwo inspektora Mątwy

Gdzie jest Syrenka?

CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 26.90 zł
Dostępność:

Kup e-book Kup audiobook

Gdy znad brzegu Wisły na oczach Szymka znika warszawska Syrenka, nikt jeszcze nie podejrzewa najgorszego. Sprawą zajmują się – jak zawsze w przypadku kradzieży – policja i prasa. Jednak po stracie kolejnych pomników i zwerbowaniu do akcji poszukiwawczej wróżki Rozamundy, warszawiakom przestaje być do śmiechu.

Zamieniające się miejscami i znikające nocą pomniki to dopiero początek. Wkrótce buntują się też ulice. Stolica pogrąża się w chaosie, a Szymek musi odnaleźć mamę dziennikarkę i rozwiązać zagadkę karteczek przynoszonych mu w pysku przez pomnik Szczęśliwego Psa, który… ożył!

 

Zamieszczone w Śledztwie inspektora Mątwy interesujące dialogi wywołują uśmiech na twarzy, a w pięknie sformułowanych zdaniach można dojrzeć ukryty sens. W fabułę sprawnie wpleciono legendy, mnóstwo historii i fakty z wielu dziedzin nauki, co bez wątpienia przyczyni się do poszerzenia wiedzy młodego czytelnika. W interesujący sposób zobrazowana topografia miasta wpłynie na poprawę orientacji. W przypisach zapisano słowa pochodzące z języka dawnej Warszawy. Czarno-białe ilustracje autorstwa Anny Oparkowskiej swą prostotą i autentycznością przemawiają do odbiorcy.

fragment recenzji Granice.pl

 

Czy młodej miłośniczce kryminałów ta książka się podobała? Odpowiedź jest prosta i krótka. TAK! Ta książka po prostu nie może się nie podobać. Akcja toczy się szybko, bohaterowie budzą sympatię i zainteresowanie czytelników. W warstwę fabularną wplecione zostało mnóstwo ciekawostek dotyczących stolicy i znajdujących się w niej miejsc, w których upamiętniono ludzi dla niej zasłużonych. Można ją potraktować niemal jak przewodnik i z jej pomocą układać plan zwiedzania stolicy.

fragment recenzji tosimama.pl

(...) Bohaterowie książki muszą więc przede wszystkim odkryć, o co chodzi zbuntowanym pomnikom i w jaki sposób nakłonić je do powrotu. Kluczem do wyjaśnienia tej zagadki okaże się z jednej strony przeanalizowanie stosunku mieszkańców stolicy do upamiętnionych postaci i wydarzeń, a z drugiej podążenie tropem warszawskich legend. Wszystko to sprawia, że „Śledztwo inspektora Mątwy” nie tylko obfituje w niezwykłe przygody, ale okazuje się też istną kopalnią wiedzy. Przy okazji tej lektury możemy bowiem poznać mnóstwo ciekawostek o Warszawie oraz przekonać się, że dzieje pomników mogą być równie fascynujące jak losy przedstawionych na nich twórców czy przywódców. Warto jeszcze dodać, że dzięki sporej dawce humoru w tej powieści, mamy tutaj naprawdę wiele okazji do śmiechu.

fragment recenzji Marcina Mroziuka Esensja.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Śledztwo inspektora Mątwy | Małgorzata Strękowska-Zaremba – fargment audiobooka