ZAPOWIEDŹ

Szeptane

Ilustrator:

Monika Pollak

,
CENA: 34.90 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność
Data premiery: 27.04.2023

Ile można znieść, by zdobyć bilety na Finał Ligi Mistrzów w Warszawie?

Filip i jego koledzy wiedzą, że można znieść naprawdę wiele. Nawet wstawanie bladym świtem, by wcisnąć ludziom ulotki i dostać za każdą marne grosze.

Gdy nadarza się okazja i chłopaki otrzymują propozycję porządnej pracy, nie wahają się. Pieniędzy przybywa, są chwaleni przez szefa, ale zaczynają mieć moralne dylematy i prawdziwe, dorosłe problemy…

Trzymająca w napięciu powieść o  pierwszych poważnych dylematach nastolatków, którzy przebywają w wirtualnym świecie i zmagają się na co dzień z zagrożeniami, jakie niesie powszechna obecność  w Sieci.

 

Internet do reszty przesiąknięty jest fikcją – którą tworzymy sami. Czy możemy zaufać internetowej  „prawdzie”? Do czego możemy posunąć się w kłamstwie, by zrealizować powierzone zlecenie?

Z recenzji Anny Kamyszek-Cieślarczyk, Psycholog i coach

 

Paweł Beręsewicz stworzył książkę, której przekaz jest bardzo ważny i bardzo aktualny. Na przykładzie Filipa pokazuje nastolatkom, jak łatwo jest manipulować innymi i że z pozoru niewinne koloryzowanie rzeczywistości ma wielkie pole rażenia. W Internecie nie tylko różne osoby mogą być nie tymi, za które się podają – również przedmioty, produkty, usługi bywają opisywane, oceniane i ukazywane niezgodnie z prawdą.

Z recenzji poczytajciedziecku.pl