-8.95 zł

Trzeci etap

Ilustrator:

Elżbieta Chojna

,
CENA: 20.95 zł 29.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 29.90 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność
Kup e-book

Zuzanna, przez rodzinę postrzegana jako „ta, której się nie udało”, posiada skarb, na który mają chrapkę wszyscy kuzyni – stary dom w Beskidzie Wyspowym. Jest sama, na emeryturze – mogłaby pomóc przy wnukach… Tak kombinują.

Tymczasem Zuzanna czuje, że właśnie nadszedł nowy, trzeci etap jej życia, w którym wreszcie pomyśli o sobie. Zadowolona przyciąga do siebie coraz więcej przyjaznych sobie ludzi, freaków, trochę odmieńców, którzy tak jak ona chcą żyć w zgodzie ze sobą. W tej loterii trafia się Zuzannie nawet mały romans.

W rodzinie i w zatęchłym L. nie wszystkim się to podoba. Zuzanna zaczyna czuć na swojej szyi coraz ciaśniejszą pętlę niechęci. Czy powinna zacząć się bać?

Książka dostępna również jako e-book.

 

Powieść Katarzyny Ryrych napisana jest fenomenalnym stylem. Autorka jest znakomitą obserwatorką wszystkiego, co nas otacza. Obserwacje te wplata w opowieść, obnażając tym samym niedoskonałości i zalety, miałkość i wartość, banał i oryginalność, kłamstwo i szczerość, ohydę i piękno. Zachwyca język powieści, lekkość, z jaką przebiega się przez kolejne strony historii i dowcip, jaki znać w każdym „kulawym” dialogu Zuzanny i Wikinga.

Trzeci etap to powieść napisana z pasją, wiarygodna i uczciwa. Opowiada tym, co nas boli, o naszych pretensjach i niedopasowaniach. Ale też o tym, że nie warto marnować czasu. I o tym, że to, co dobre, może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. 

fragment recencji Granice.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ