ZAPOWIEDŹ

Wojna w Kuropatkach

Ilustrator:

Sylwia Szyrszeń

,
  • Kategoria wiekowa: 9+
  • Ilość stron: 72
  • Oprawa: twarda
  • ISBN: 978-83-8208-035-3
CENA: 29.90 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność
Data premiery: 24.02.2022

Kuropatki. Miła, mała wioska, gdzie Mela i jej młodsza siostra Ada uwielbiają spędzać wakacje. Jest las, a w nim jagody i grzyby, jest malutkie jeziorko, a nad nim Port Piratów… Ale tegoroczny pobyt dziewczynek nie będzie tak beztroski jak poprzednie. Do lasu nie wolno wchodzić, psa Bajbusa niepokoją policyjne syreny, a w niektórych domach nocami palą się zielone latarnie.

Bo w Kuropatkach trwa wojna, choć nikt o niej nie wie.

 

Tę książkę powinien swojemu dziecku przeczytać każdy rodzic. To opowieść o prawdziwym człowieczeństwie pełnym mądrości, empatii i akceptacji. Katarzyna Ryrych świetnie wyjaśniła, jak dzisiaj być przyzwoitym i dobrym człowiekiem. Pokazała jednocześnie, jak można i należy budować wspólny świat dzieci i dorosłych – świat przyjazny i bezpieczny dla wszystkich, bez względu na różnice narodowościowe, religijne, wiekowe... A słowa małej Meli: “Jak łatwo zostać dobrym, kiedy dokoła inni robią złe rzeczy. A wystarczyłoby ich nie robić” powinny pobudzić młodego i starszego czytelnika do głębokiej refleksji i konkretnego działania.

dr Marek Michalak
przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka
Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018)

 

Walka między Dobrem a Złem trwa właśnie teraz - i nie mam wątpliwości, po której stronie opowiada się Katarzyna Ryrych. Uzbrojona we wrażliwość, wyobraźnię i w pisarski talent rzuca wyzwanie bezdusznemu światu. Niektóre książki są jak oręż. Oto jedna z nich!

Grzegorz Kasdepke


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ