-9.00 zł

Wojna w Kuropatkach

Ilustrator:

Sylwia Szyrszeń

,
CENA: 20.90 zł 29.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 29.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Kuropatki. Miła, mała wioska, gdzie Mela i jej młodsza siostra Ada uwielbiają spędzać wakacje. Jest las, a w nim jagody i grzyby, jest malutkie jeziorko, a nad nim Port Piratów… Ale tegoroczny pobyt dziewczynek nie będzie tak beztroski jak poprzednie. Do lasu nie wolno wchodzić, psa Bajbusa niepokoją policyjne syreny, a w niektórych domach nocami palą się zielone latarnie.

Bo w Kuropatkach trwa wojna, choć nikt o niej nie wie.

 

Tę książkę powinien swojemu dziecku przeczytać każdy rodzic. To opowieść o prawdziwym człowieczeństwie pełnym mądrości, empatii i akceptacji. Katarzyna Ryrych świetnie wyjaśniła, jak dzisiaj być przyzwoitym i dobrym człowiekiem. Pokazała jednocześnie, jak można i należy budować wspólny świat dzieci i dorosłych – świat przyjazny i bezpieczny dla wszystkich, bez względu na różnice narodowościowe, religijne, wiekowe... A słowa małej Meli: “Jak łatwo zostać dobrym, kiedy dokoła inni robią złe rzeczy. A wystarczyłoby ich nie robić” powinny pobudzić młodego i starszego czytelnika do głębokiej refleksji i konkretnego działania.

dr Marek Michalak
przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka
Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018)

 

Walka między Dobrem a Złem trwa właśnie teraz - i nie mam wątpliwości, po której stronie opowiada się Katarzyna Ryrych. Uzbrojona we wrażliwość, wyobraźnię i w pisarski talent rzuca wyzwanie bezdusznemu światu. Niektóre książki są jak oręż. Oto jedna z nich!

Grzegorz Kasdepke

"Zgodnie z ideą cyklu, mamy w tej powieści przede wszystkim dziecięcą perspektywę i tu autorka mistrzowsko punktuje popełniany przez dorosłych błąd - niedocenianie naszych dzieci. Dorośli bardzo często uznają, że dla dzieci lepiej będzie, jeśli nie zostaną wtajemniczone w sytuację i łudzą się też, że młodzi nie będą pytać i szukać odpowiedzi. Prawda jednak jest taka - co pokazuje opowieść o Kuropatkach - że dzieci widzą i słyszą więcej, a niedopowiedzenia jedynie budzą niepokój. W tej warstwie książka jest też nauką dla nas, rodziców, którzy towarzyszą dzieciom w lekturze. I jest to nauka bardzo uniwersalna.

(...) Wojna w Kuropatkach to historia o potrzebie niesienia pomocy, o szacunku dla drugiego człowieka, uważności na cierpienie wokół nas. O tym, jak wielkie znaczenie mają niewielkie gesty zwykłych ludzi. I właśnie dziś to przesłanie jest jeszcze bardziej aktualne.

fragment recenzji bloga Zaczytasy 

(...) Ta książka to ważny głos w sprawie uchodźców. Głos tym ważniejszy, że skierowany do dzieci. Dziś młodych czytelników, którzy za kilkanaście lat mogą piastować ważne stanowiska i decydować o losie innych ludzi. Dlatego warto już dziś wyrabiać w nich umiejętności, które pozwolą w przyszłości na podejmowanie mądrych i rozważnych decyzji. Ta książka na pewno w tym pomoże.

fragment recenzji bloga Tosimama.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ