0.00 zł

Zachmurzenie umiarkowane

Ilustrator:

Marcin Minor

,
  • Kategoria wiekowa: 18+
  • Ilość stron: 224
  • ISBN: 978-83-7672-945-9
CENA: 29.90 zł 29.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 20.95 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność

Książka dostępna również jako e-book

W sylwestrowy wieczór emerytowany weterynarz, Karol Polny, po angielsku wychodzi z domu, zostawiając w nim ukochane drzewka bonsai, nową sofę, stare wędki, a przede wszystkim Różę, swoją wieloletnią żonę, redaktorkę kiepskich romansów.

Co kryje się za decyzją męża, który zamienia słoneczne mieszkanie na stary domek w ogródkach działkowych? I czy Róża kiedykolwiek zaakceptuje fakt, że została rzucona… dla nikogo?

 

Wspólne życie z narastającymi pretensjami, niezrozumieniem i obcością w końcu przynosi krach na małżeńskiej giełdzie. Czy uda się zniwelować skutki uczuciowej zapaści?
Niebanalna historia rozpisana na kilka głosów. Każdy ma przecież swoje racje. A może czas na wspólne wnioski? Zachmurzenie umiarkowane to jeszcze nie dramat, zawsze może się rozpogodzić. Wszystko zależy od wewnętrznej pogody ducha.

Książka w serii Literatura Piętro Wyżej.

Bardzo lubię twórczość Basi Kosmowskiej, bo jest mistrzynią i wielką znawczynią emocji. Jest mi to bardzo bliskie. Jak aktor w teatrze, tak Ona po mistrzowsku prowadzi widza-czytelnika nie tylko przez historię, którą opowiada, ale przez świat uczuć. Rozśmiesza nas do łez, żeby za chwilę zszokować, zaskoczyć, sprawić, abyśmy zatrzymali się na moment i zobaczyli siebie w Jej powieści. Dokonujemy z Nią wyborów, podejmujemy decyzje i dzięki Niej dojrzewamy. Trzeba kochać ludzi, aby tak pisać…
Maria Seweryn

Dom Książki: Pokazuje Pani, że w dojrzałym życiu również jest miejsce na spełnianie marzeń, radykalne zmiany i nowe rozdania. A zatem – nadzieja mimo wszystko? Każda, nawet trudna sytuacja jest szansą – w każdym wieku i w każdej okoliczności?

Barbara Kosmowska: Większość małżeństw na jakimś etapie życia staje na progu, rozważając, jak go przekroczyć. Często, choć już wiadomo, że wyczerpały się małżeńskie baterie, brakuje nam odwagi, by rozpocząć nowe rozdanie. Nie wiemy, czy ktoś zechce nam towarzyszyć w tej najtrudniejszej grze o szczęście, którego samo wyobrażenie jest trudne. Boimy się rozpocząć wszystko od nowa, przekonani, że to niewiele zmieni. Łatwiej zażegnać kryzys, wrócić do dawnych schematów, bezpiecznych kątów, oswojonych praktyk codzienności. Łatwiej ‒ ale czy lepiej? Powieść nie jest zachętą do rozwodów i rozwiązków, jest jednak próbą odpowiedzi na pytanie, które codziennie zadają sobie setki ludzi: co tracimy, ale i co możemy zyskać w sytuacji niemal beznadziejnej, dającej jednak szansę poznania samego siebie, swych pragnień i potrzeb.

fragment wywiadu dla Dom Książki 

(...) Zachmurzenie umiarkowane to powieść, która porusza najgłębsze emocjonalne struny. To książka, która może ocalić, pomóc naprawić lub zapobiec błędom, jakie często pojawiają się w każdym związku. Gdy romantyczność zaczynamy deklinować przez racjonalność, a miłość odmieniamy przez rutynę. Zachmurzenie umiarkowane to jednak także książka, która oswaja samotność. Pokazuje, że rozwód czy śmierć partnera nie oznaczają końca także dla nas. Że choć pojawiły się chmury, to w końcu, prędzej czy później, się rozpogodzi. A kiedy – to już tylko zależeć będzie wyłącznie od nas.

fragment recenzji portalu Granice.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ