Jaki prezent na Dzień Dziecka? Propozycje ciekawych książek

Jaki prezent na Dzień Dziecka? Propozycje ciekawych książek

Zbliża się 1 czerwca i zastanawiasz się, co podarować dziecku? Jeśli chcesz, aby prezent na Dzień Dziecka był wyjątkowy, postaw na książkę – taką, która wciąga od pierwszej strony, a przy okazji uczy czegoś ważnego. Aby niespodzianka była udana, musisz jednak wybrać powieść, która zainteresuje Twoją pociechę. Postanowiliśmy nieco ułatwić Ci wybór – w dzisiejszym artykule znajdziesz kilka propozycji ciekawych, mądrych książek, które sprawdzą się jako prezent dla dzieci o różnych zainteresowaniach.

Dlaczego książka to dobry prezent na Dzień Dziecka?

Co kupić dziecku na Dzień Dziecka? To pytanie co roku zadaje sobie wielu rodziców, a także wujków, cioć czy dziadków. Pluszak? Zdalnie sterowany samochód? Zestaw klocków? Jeśli szukasz pomysłu, jaki prezent kupić na Dzień Dziecka, zapewne do głowy jako pierwsza przyjdzie Ci nowa zabawka. To dobry wybór, pod warunkiem że wiesz, o czym aktualnie marzy dziecko. W przeciwnym razie istnieje duża szansa, że prezent szybko mu się znudzi i wyląduje w kącie.

Na szczęście istnieje alternatywa: książka. Jest jednak jeden warunek – musi być ciekawa, zgodna z zainteresowaniami dziecka i wartościowa. Tylko wtedy prezent będzie naprawdę udany. Dlaczego warto podarować dziecku książkę?

  • To świetny sposób, by pokazać dziecku, że można dobrze się bawić z dala od ekranu. Czytanie relaksuje, redukuje stres i jest świetną rozrywką, której towarzyszy wiele emocji.
  • Mądre książki dla dzieci nie tylko bawią, ale również uczą. Są cennym źródłem wiedzy, rozwijają wyobraźnię, uczą empatii.
  • Choć książki można postrzegać jako zwykłe przedmioty, tak naprawdę zostają z czytelnikiem na dłużej. Nawet po zakończeniu lektury skłaniają do przemyśleń, wyciągania wniosków i kształtują charakter.

Nie ulega wątpliwości, że warto czytać – od najmłodszych lat. Dzień Dziecka to doskonała okazja, by rozbudzić w najmłodszych zamiłowanie do literatury.

Jaki prezent na Dzień Dziecka? Ciekawe propozycje naszego wydawnictwa

Niezależnie od tego, czy chcesz znaleźć prezent na Dzień Dziecka dla 3-latka, 5-latka czy 10-latka, w Wydawnictwie Literatura znajdziesz wiele wartościowych pozycji. Wydajemy ciekawe książki dla dzieci oraz nastolatków, dotyczące różnych tematów. Na który tytuł warto się zdecydować? Szczególnie polecamy nasze nowości, do których należą:

  • Pies Anny Wasiak,
  • Masia czarownica Anny Onichimowskiej,
  • Strach ze strychu Radka Jakubiaka,
  • Mój brat Feliks Reginy Golińskiej-Barancewicz,
  • Laboratorium smaków. Inna książka naukowa z wierszami Michała Rusinka autorstwa Michała Rusinka i Zespołu MCN Cogiteon,
  • Witajcie w Chudegnatach Katarzyny Wasilkowskiej,
  • Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie Katarzyny Rygiel.

To jednak tylko część naszej oferty. Możemy zaproponować Ci uczące empatii książki o zwierzętach, wciągające powieści detektywistyczne, pełne ciekawostek książki historyczne, poruszające książki o emocjach i wiele więcej. Bez względu na to, na który tytuł się zdecydujesz, masz pewność, że wybierasz wartościową literaturę. W naszym wydawnictwie stawiamy bowiem na mądre, wartościowe książki najlepszych polskich autorów. Ich atutem jest również fakt, że są pięknie wydane: mają twarde oprawy i są zilustrowane przez polskich artystów. Dzięki temu idealnie nadają się na prezent.

Co na prezent na Dzień Dziecka? Podsumowanie

Poszukiwania prezentów na Dzień Dziecka, czy to dla 11-latki, czy kilkuletniego malucha, to spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie brakuje im zabawek. Zawsze można jednak zdecydować się na zakup książki. Ciekawa, wciągająca powieść, która w przystępny sposób przedstawia ważne tematy i uczy wartości, to wyjątkowy podarunek, który zostaje w pamięci na długo. Aby sprawić radość dziecku, wybierz książkę o interesującym je temacie, najlepiej ładnie wydaną. W ten sposób na pewno sprawisz mu radość! Nasze wydawnictwo książkowe ma w ofercie wiele ciekawych, wartościowych propozycji, idealnych na prezent – zapraszamy do zakupów.