Joanna Jagiełło

Joanna Jagiełło

Absolwentka anglistyki UW. Autorka kilkunastu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dwukrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. Wiele jej powieści zostało nagrodzonych przez Polską Sekcję IBBY. Ma dwie córki, Julkę i Basię, i malutką wnuczkę Różę. Mieszka w Warszawie. Lubi grać na gitarze i komponować własne piosenki, malować, podróżować po Polsce i nie tylko, ale przede wszystkim wymyślać niezwykłe historie.

 

Autorka mieszka w Warszawie
Prowadzi spotkania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

 

Dla młodszych

Dzieci będą miały okazję poznać Czachę – dziesięcioletnią bohaterkę Pamiętnika Czachy – i jej przygody. Dowiedzą się, jak powstała książka, jak można czerpać inspiracje z otaczającej nas rzeczywistości oraz zostaną zachęcone do samodzielnego pisania pamiętników. Poruszone zostaną tematy niepełnej rodziny oraz roli marzeń w naszym życiu.

 

Problemy dorastania

Na spotkaniu młodzież dowie się, jak przbiega proces wydawniczy, w jaki sposób wygląda praca nad tekstem i będzie mogła zadać autorce pytania na temat tajników jej warsztatu pisarskiego. Spotkanie to przede wszystkim szansa na szczerą rozmowę na temat problemów dorastania, przez jakie przechodzą bohaterki książek pisarki - Kawy z kardamonem, Czekolady z chili i Tiramisu z truskawkami.

 

Warsztaty pisarskie

Autorka ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla dorosłych i młodzieży (nie więcej niż 30 osób). Polegają one na wspólnym ćwiczeniu wyobraźni i umiejętności obserwacji. Każdy uczestnik tworzy drobną formę literacką – opowiadanie lub wiersz. Podczas warsztatu nauczyć się można: jak czerpać inspirację z otaczającego nas świata, wydarzeń, przedmiotów, jak być stwórcą, czyli powołać do życia trójwymiarowego bohatera i przestrzeń literacką, oraz jak tworzyć wciągające fabuły.