Ewa Chotomska

Ewa Chotomska

Autorka tekstów piosenek dla dzieci, m.in. Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja. Scenarzystka programów telewizyjnych (Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek). Reżyserka wideoklipów. Od 29 lat kierownik znanego z telewizji i licznych koncertów zespołu dziecięcego Fasolki. Popularna Ciotka Klotka z legendarnego Tik-Taka.

Ewa Chotomska - wszystkie książki

W celu zorganizowania spotkania autorskiego prosimy o kontakt z Agencją Autorską Autograf:

Gabriela Niedzielska

e-mail: g.niedzielska@agencja-autograf.pl

 

Spotkanie z Ciotką Klotką

Ewa Chotomska w stroju Ciotki Klotki opowie o pracy przy tworzeniu programu telewizyjnego Tik Tak oraz porozmawia z dziećmi o piosenkach, które napisała. Uczestnicy dowiedzą się, jak w dzieciństwie pisarka uczyła się rymować od swojej mamy, Wandy Chotomskiej, i razem rymują słowa piosenki - sprawdzając, czy współgrają z muzyką. Pisarka opowie też o zwierzętach, jakie hoduje w domu i o swoich książkach, których głównym bohaterem jest Felek Pareras. Poprzez zagadki pisarka doprowadzi do kolejnych piosenek, np. Myj zęby, Mydło lubi zabawę, Papuga gaduła oraz poprowadzi do nich zabawy. Na koniec wszyscy wyruszą do krainy Fantazji.

 

Czym jest tradycja?

To nieco poważniejsze spotkanie wzbogacone o rozmowę na temat tradycji, na którym Ewa Chotomska  zaprezentuje wiersz Wandy Chotomskiej, porozmawia z dziećmi o legendach, przeprowadzi konkursy literackie, i opowie o autorach dla dzieci oraz własnej twórczości literackiej i muzycznej.