Iwona Cała

Iwona Cała

Rodowita łodzianka, z wykształcenia jest architektem. Od 2003 roku zajmuje się również ilustrowaniem książek oraz obmyśla dobre przestrzenie dla dzieci. Prowadzi warsztaty plastyczne i architektoniczne. Prywatnie: jest mamą małego Jasia. Mieszka w Warszawie.

Ilustratorka książek wielu autorów Wydawnictwa Literatura: Wandy Chotomskiej, Marcina Brykczyńskiego, Grzegorza Kasdepke, Barbary Gawryluk, Pawła Beręsewicza i innych, m.in.: Bajki z 1001 dobranocy, Dżok, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?!, Piosennik Ciotki Klotki, Niesforny alfabet.

Iwona Cała - wszystkie książki

Ilustratorka mieszka w Warszawie
Prowadzi warsztaty dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej

 

Warsztaty ilustratorskie

Ilustratorka prezentuje narzędzia ilustratora i różne plastyczne techniki. Zachęca dzieci do wspólnej zabawy, kreatywnego uczestniczenia w spotkaniu. Dzieci wcielają się w rolę ilustratora i wykonują ilustrację do wybranego fragmentu wiersza lub opowiadania oraz projektują ułożenie tekstu na stronie.

Na spotkanie należy przygotować dla dzieci kredki, nożyczki, kleje i kartki. Grupa warsztatowa nie może być zbyt liczna – maksymalnie do 25 dzieci. Warsztat trwa 60 minut. Autorka wystawia fakturę VAT.