Katarzyna Ziemnicka

Katarzyna Ziemnicka

Urodziła się w Skwierzynie, a wychowywała w Golenicach. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, pracuje jako dziennikarka i redaktorka. W 2016 roku jej książa Wielka wyprawa pirata Nata została nagrodzona w IV konkursie im. Astrid Lindgren. Obecnie mieszka w Warszawie, ma dwoje dzieci Zuzię i Piotrka.

 

Posłuchaj wywiadu z Autorką, na temat książki "Droga do gwiazd"

Katarzyna Ziemnicka - wszystkie książki

Autorka mieszka w Warszawie
Prowadzi spotkania dla uczniów szkoły podstawowej

 

O obrotach ciał niebieskich

spotkanie z Katarzyną Ziemnicką i Pawłem Ziemnickim - astrofizykiem

Autorzy książki Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku opowiedzą dzieciom o odkrywcy - jakim był dzieckiem, czego uczył się w szkole, w jaki sposób obserwował niebo i co to znaczy, że "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Razem z uczestnikami zastanowią się, gdzie lepiej obserwować gwiazdy - w mieście czy na wsi - i czy wszystkie gwiazdy tak samo mocno. Opowiedzą też o gwiazdozbiorach, które obserwował Kopernik - Wielkiej Niedźwiedzicy, Koronie Północy czy Orionie i przeprowadzą eksperyment - co spadnie na ziemię piersze, piórko czy młotek?

 

Hipacy chce się zakochać

Pisarka opowie dzieciom o Hipacym - kocie pracującym na poczcie, który w mikołajki postanowił się zakochać. Porozmawia z nimi o miłości i przyjaźni oraz innych ważnych uczuciach. Czy zwierzęta też potrafią kochać i się zaprzyjaźnić i jakie niesamowite zdolności mają koty? Autorka poruszy też temat pracy Hipacego na poczcie - wszyscy razem zastanowią się, dlaczego nie wolno czytać cudzej korespondencji, a na koniec każdy uczestnik będzie mógł zaprojektować własną pieczątkę pocztową.