Joanna Wachowiak

Joanna Wachowiak

Autorka książek, opowiadań i scenariuszy filmów animowanych. Powieść Awaria otrzymała I nagrodę w konkursie Książka Przyjazna Dziecku oraz nominację do Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego, a Baba Blaga została wyróżniona w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Doktor nauk humanistycznych, wykładowczyni uniwersytecka. Aktualnie mieszka z mężem, córką, dwoma kotami, psem i papugami.

Joanna Wachowiak - wszystkie książki

Baba Blaga

W trakcie spotkania pisarka zaintryguje dzieci treścią książki i wzbudzi sympatię do jej bohaterów. Prowadzi zabawy aktywizujące, angażujące uczestników i zachęca dzieci do rozmowy, snucia pomysłów, przywoływania własnych skojarzeń - wszystko w atmosferze zabawy i szacunku dla propozycji uczestników.

Zapoznaje słuchaczy z głównymi bohaterami książki, którzy odbiegają od pewnych wyobrażeń i oczekiwań, rozwijając w ten sposób temat stereotypów. Na spotkaniu dzieci porozmawiają z pisarką o tym, czym według nich jest szczęście, zabawią się w detektywów i... pisarzy! Razem z autorką sprawdzą swoją wiedzę na temat związków frazeologicznych i spróbują wymyślić zaskakujące zakończenie do jednego z rozdziałów książki.