Joanna Wachowiak

Joanna Wachowiak

Doktor nauk humanistycznych, wykładowczyni uniwersytecka. Zadebiutowała w 2013 roku tytułem Opowiastki dla małych uszu. Nominowana do literackiej nagrody Książka Roku 2014 Polskiej Sekcji IBBY. W 2016 roku zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Mieszka pod lasem z mężem, córką, łagodnym psem i ostrym chomikiem.

Baba Blaga

W trakcie spotkania pisarka zaintryguje dzieci treścią książki i wzbudzi sympatię do jej bohaterów. Prowadzi zabawy aktywizujące, angażujące uczestników i zachęca dzieci do rozmowy, snucia pomysłów, przywoływania własnych skojarzeń - wszystko w atmosferze zabawy i szacunku dla propozycji uczestników.

Zapoznaje słuchaczy z głównymi bohaterami książki, którzy odbiegają od pewnych wyobrażeń i oczekiwań, rozwijając w ten sposób temat stereotypów. Na spotkaniu dzieci porozmawiają z pisarką o tym, czym według nich jest szczęście, zabawią się w detektywów i... pisarzy! Razem z autorką sprawdzą swoją wiedzę na temat związków frazeologicznych i spróbują wymyślić zaskakujące zakończenie do jednego z rozdziałów książki.