Reset

Książki o miłości dla dzieci

Jeżyk i jeżyny

Autor:

Ewa Podleś

,
Ilustrator:

Ewa Podleś

,

Jeżykowi wydaje się, że nikt nie chce go przytulić, bo jest kolczasty. Zmartwieni przyjaciele próbują mu pomóc to zmienić. Ale mamy pomysł jest najlepszy. O jeżyku, który uwierzył, że jest wyjątkowy. Książeczka z twardymi kartkami, o przyjaznym formacie i zaokrąglonych ...

Więcej
CENA: 20.20 zł 28.90 zł
Zakupy detaliczne z rabatem

Kiedy chodziłem z Julką Maj

Ilustrator:

Katarzyna Kołodziej

,

W zakochiwaniu piętnastoletni Jacek Karaś ma już pewne doświadczenie, zdobył je jeszcze w szkole podstawowej (Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek). Tylko że zakochiwanie to dopiero początek drogi. Jak już się kogoś zakocha, to potem trzeba z tym kimś chodzić, a to jest o wiele trudniejsze niż mogłoby si...

Więcej
CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Kup e-book
Zakupy detaliczne z rabatem

Pierwsze zauroczenie może budzić wiele sprzecznych emocji i być dezorientujące. Pomocne w tym trudnym momencie są książki o miłości dla dzieci, które udzielają odpowiedzi na ważne pytania i pozwalają lepiej zrozumieć to wyjątkowe uczucie. Nasze wydawnictwo przygotowało wiele wartościowych pozycji na ten temat: pięknie zilustrowane książeczki dla maluchów oraz wciągające powieści dla starszych dzieci i młodzieży. Każda z nich została napisana tak, by dostarczyć czytelnikowi rozrywki, ale też w mądry sposób wyjaśnić, jak to jest z tą miłością. Książka dla dzieci nie rozwiąże, co prawda, wszystkich sercowych dylematów, ale na pewno sprawi, że młody czytelnik poczuje się mniej samotny ze swoimi rozterkami.

Książki o miłości dla dzieci, które pomagają zrozumieć trudne emocje

Książka dla dzieci to świetny sposób, by trochę lepiej zrozumieć miłość oraz towarzyszące jej emocje. Warto sprawić ją zakochanym chłopcom i dziewczynkom, nastolatkom, ale także kilkulatkom dopiero odkrywającym siłę uczuć. Postacie, z którymi łatwo się identyfikować, oraz dobrze oddane dylematy, z jakimi zmagają się dzieci w różnym wieku, często bardziej przemawiają do młodych czytelników niż niezręczne pogadanki z rodzicami czy nauczycielami. Warto wyciągnąć do syna lub córki pomocną dłoń, zwłaszcza gdy widzimy, że nie do końca wiedzą, co się z nimi dzieje. Książka, której głównym tematem jest miłość, dla wielu dzieci może okazać się cennym wsparciem w trudnym okresie zauroczenia.

A czy powieść może być lekarstwem na złamane serce? Wybrane przez nas książki dla dzieci i młodzieży o miłości odnoszą się do realnych problemów, które prędzej czy później dotkną każdego. Młodzi czytelnicy szybko zrozumieją więc, że nie są odosobnieni w swoich przeżyciach, że ich rówieśnicy zmagają się z podobnymi trudnościami. Choć książki dla dzieci nie uleczą pierwszych miłosnych rozczarowań, to przynajmniej oderwą niejednego chłopca i dziewczynkę od myśli o niespełnionym uczuciu – a może nawet poprawią im humor.

Książki dla dzieci polskich autorów – o miłości i nie tylko

Jest wiele tematów, które warto przybliżyć najmłodszym, a miłość to tylko jeden z nich. Równie wartościową lekturą jest książka dla dzieci poruszająca temat przyjaźni (także tej ze zwierzętami), relacji z rodzicami czy osamotnienia w grupie rówieśniczej. Jeśli szukasz również takich tytułów, sprawdź poniższe kategorie, które uwzględniają wiek małego czytelnika:

Znajdziesz tam twórczość polskich autorów, pięknie zilustrowaną, dzięki czemu lektura jest jeszcze przyjemniejsza w odbiorze. Nasze wydawnictwo książek dla dzieci przykłada dużą wagę do jakości, dlatego wszystkie pozycje są w twardej oprawie. Masz więc pewność, że długo zachowają bardzo dobry stan.

     
  • 1
  •