Barbara Gawryluk

Barbara Gawryluk

Dziennikarka radiowa, tłumaczka z języka szwedzkiego, autorka książek dla dzieci i młodzieży, propagatorka kultury, wyróżniona nagrodą IBBY za upowszechnianie czytelnictwa. W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci Alfabet. Jej książki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABCXXI, nominowane i wyróżniane , m.in. Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Absolwentka filologii szwedzkiej na UJ. Mieszka w Krakowie.

Autorka mieszka w Krakowie
Prowadzi spotkania dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych

 

Dla wrażliwych na los zwierząt

Autorka, jako wielka miłośniczka zwierząt, podczas spotkań autorskich uwrażliwia dzieci na los czworonogów, tak zależnych od człowieka, opowiada wzruszające historie Dżoka, Baltica, Klifki i pacjentów doktora Wojtka, o których opowiada w cyklu Klinika zdrowego chomika.

 

Warsztaty dziennikarskie

Barbara Gawryluk, oprócz spotkań autorskich, przeprowadza również warsztaty dziennikarskie – z ukierunkowaniem na dziennikarstwo radiowe. Są to sześćdziesięciominutowe zajęcia W świecie dźwięków, przeznaczone dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Dzieci dowiadują się, jak powstaje audycja radiowa, jak poprzez dźwięki uruchamia się wyobraźnię i jakie cechy musi mieć dziennikarz radiowy.
Razem z autorką najmłodsi ćwiczą dykcję, rozwiązują dźwiękowe zagadki oraz uczą się podstaw montażu materiału radiowego. Warsztaty przeprowadzane są w grupie do 40 osób.