Anna Czerwińska-Rydel

Anna Czerwińska-Rydel

Autorka licznych biografii znanych ludzi skierowanych do dzieci i młodzieży, muzyk, pedagog, autorka słuchowisk dla najmłodszych. Mama skrzypaczki i gitarzysty, żona pianisty. Nie wyobraża sobie życia bez braci mniejszych, czytania, pisania i ciepłej szarlotki. Mieszka w Gdańsku.

Kanał Autorki na YouTube - filmy o postaciach z jej książek https://www.youtube.com/channel/UC69W_ezt_6hihU4cPPwFklg/videos

 

 

Anna Czerwińska-Rydel - wszystkie książki

Autorka mieszka w Gdańsku
Prowadzi spotkania dla uczniów szkoły podstawowej

 

O prawach dziecka

Książka Moje prawa ważna sprawa! wzbudza wśród młodych czytelników spore poruszenie. Zazwyczaj dzieci nie zastanawiają się  nad tym, czy mają jakieś prawa, więc informacja, że mają ich całkiem sporo, zaskakuje i rodzi pytania. Wspólnie z autorką szukają na nie odpowiedzi. Ważne, żeby podczas spotkania wokół tej książki dzieci zrozumiały, że oprócz przywilejów i praw mają też obowiązki.

 

Śladami wielkich Polaków

Dzieci poznają bliżej wybitnych Polaków, których twórczość i odkrycia były przełomowe. Razem z pisarką zajrzą do labolatorium Marii Skłodowskiej-Curie i pojadą z nią na front I wojny światowej, by robić rannym żołnierzom zdjęcia rentegenowskie. Rozsiądą się wygodnie z Basią (ze względu na odwagę nazywaną Hajduczkiem) w biurze Ignacego Mosia, kustosza Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza, by wysłuchać historii o dzieciństwie noblisty, jego twórczości i podróżach do Afryki i Ameryki. Zaprzyjaźnią się ośmioletnim studentem Konserwatorium Paryskiego – Heniem i dowiedzą się wszystkiego na temat najszlachetniejszego instrumentu muzycznego, jakim są skrzypce.