Małgorzata Flis

Małgorzata Flis

Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia malarstwo, pastele, grafikę projektową, tworzy ilustracje książkowe.

Jako grafik-projektant pracuje dla wielu wydawnictw i agencji reklamowych. Projektuje serie wydawnicze, okładki płytowe, kalendarze, plakaty i wizualizację firm.

Małgorzata Flis - wszystkie książki

Ilustratorka mieszka w Krakowie
Prowadzi spotkania dla uczniów szkoły podstawowej

 

Warsztaty ilustratorskie

Podczas godzinnych warsztatów ilustratorka wprowadza dzieci krótkim wykładem, dostosowanym do wieku odbiorców, w świat ilustracji książkowych, urozmaicając wykład tworzonymi na oczach widzów rysunkami i zagadkami z historii ilustracji. Nawiązując do zaprojektowanych przez siebie książek, opisuje proces pracy nad ilustracją, pokazuje warsztat i narzędzia pracy grafika w rozmaitych technikach malarskich i rysunkowych, z wykorzystaniem komputera włącznie. Następnie prosi dzieci o wykonanie strony z ilustracją do wybranych wierszy z rozmieszczeniem tekstu wydrukowanego lub napisanego własnoręcznie. Młodsze dzieci, które nie umieją jeszcze pisać, proszone są o zaprojektowanie okładki do ulubionej lub przedstawionej książki.

Dzieciom należy zapewnić warsztat pracy – stoliki, kredki lub farby i wodę, klej, a autorce tablicę lub sztalugę, ewentualnie duże arkusze papieru przypinane do sztalugi.