Katarzyna Terechowicz

Katarzyna Terechowicz

Absolwentka Wydziałów Grafiki i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest grafikiem i autorką (regularnie nagradzanych) scenariuszy filmów dla dzieci. Jej pasją jest ekologia. Kocha wszystkie psy na świecie.

 Wraz z Wojciechem Cesarzem napisała m.in. Pamiętnik grzecznego psa, nagrodzonego w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, nominowanego do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczonego na Złotej Liście Fundacji ABC XXI.

Katarzyna Terechowicz - wszystkie książki

Spotkania prowadzi wspólnie z Wojciechem Cesarzem
Autorzy mieszkają w Warszawie
Prowadzą spotkania dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej

 

Tajniki psiej psychiki

Autorzy prowadzą edukacyjny dialog z dziećmi (w formie zabawy), którego kanwą są dzienniki rozbrykanego psa Wintera. Dzieci mają okazję poznać tajniki psiej psychiki, dowiedzieć się, w jaki sposób pies postrzega świat i co może sobie o nas myśleć. Uczestnicy spotkań odgadują psie emocje i uczą się mowy ciała zwierząt. Elementem spotkania są pokazy slajdów (krótka historia psów zaprzęgowych, mowa ciała zwierząt, psy pracujące, rodzaje wykonywanej pracy, historie psów bohaterów).


Pamiętnik kontra blog – warsztaty pisarskie

Miniwarsztaty dla dzieci starszych – krótka historia blogowania, blog i pamiętnik w kontekście społecznym, próba definicji obu gatunków, co i dlaczego napisał(a)bym w swoim blogu/pamiętniku.


Warsztaty ekologiczne

Warsztaty w lekkiej, przystępnej formie. Co to jest ekologia? Dlaczego warto dbać o środowisko? Jakie są konsekwencje wynikające z zanieczyszczenia środowiska? Co mogę zrobić, żeby chronić przyrodę?