Reset

Książki o szkole

Gramy w zielone

Ilustrator:

Katarzyna Kołodziej

,

Najnowszy zbiór sztuk teatralnych Kaliny Jerzykowskiej, entuzjastki teatru dziecięcego. Znajdziecie tu garść pomysłów na szkolny, klasowy, świetlicowy, obozowy ekokabaret. Kabaret zaangażowany, promujący ekologię codzienną, najprostszą, a przez to najskuteczniejszą. Recyklingowy,...

Więcej
CENA: 17.40 zł 24.90 zł
Zakupy detaliczne z rabatem

Filipek i szkoła

Filipek Zaskroniec, do tej pory pilnie strzeżony na Zielonym Osiedlu Twoich Marzeń, opuszcza jego bezpieczne mury, by poddać się przymusowi edukacyjnemu, który czeka na każdego sześciolatka. Zmuszany do ciągłego zakrzykiwania przez Czydziestkę, wiecznie karcony przez dyrektorkę i zabier...

Więcej
CENA: 16.00 zł 22.90 zł
Zakupy detaliczne z rabatem

Przedszkolaki z ulicy Morelowej

Autor:

Barbara Gawryluk

,
Ilustrator:

Aneta Krella-Moch

,

Problemy maluchów wcale nie są małe. A to w przedszkolu pojawia się nowa osoba, na dodatek ze Szwecji, a to trzeba pomóc choremu koledze, a to po raz pierwszy założyć (przy wszystkich!) okulary, wystąpić w przedstawieniu… Kilkulatków zaprzątają naprawdę ważne sprawy! C...

Więcej
CENA: 21.90 zł
Kup e-book
Produkt niedostępny

Książki o szkole to propozycja zarówno dla uczniów, jak i młodszych dzieci, które dopiero wybierają się do pierwszej klasy. Co można w nich znaleźć? Wciągające historie małych bohaterów, którzy na co dzień przeżywają różne przygody – czasem wzbudzające śmiech czytelnika, a czasem zachęcające do refleksji nad trudnymi tematami i emocjami. Nasze wydawnictwo książek dla dzieci oferuje książki z motywem szkoły polskich autorów, które zachwycają nie tylko wartościowym przekazem, ale również pięknymi ilustracjami polskich artystów.

Książki, które odczarowują szkołę

Książki o szkole dla dzieci to świetny wybór dla chłopców i dziewczynek, którzy rozpoczęli już edukację. Pozwalają identyfikować się z bohaterami i wspólnie z nimi przeżywać radości, smutki czy stres. Warto jednak sięgać po nie wcześniej, gdy dziecko jest jeszcze w przedszkolu. Książki o pójściu do szkoły przygotują malucha na czekające go wyzwania i sprawią, że pierwszy dzień nauki nie będzie tak stresujący. Zamiast tego stanie się początkiem nowej, ekscytującej przygody, na którą warto czekać.

Książki, których akcja toczy się w szkole, są dobrym pomysłem na prezent, nawet jeśli Twoje dziecko niechętnie chodzi na lekcje, a naukę traktuje jak karę. Zabawne przygody i kipiące humorem dialogi to skuteczny sposób, by odczarować to, co nudne, straszące czy niezrozumiałe. Przygody małych urwisów, takich jak Filipek Zaskroniec z serii Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby, na pewno obudzą w Twoim dziecku ciekawość i sprawią, że do wielu kwestii podejdzie z humorem, zamiast martwić się na zapas.

Książki o szkole nie tylko dla najmłodszych

Twoje dziecko ma już za sobą pierwsze lata nauki? W takim razie polecamy mu książki dla młodzieży. Okres dorastania bywa trudny, a ucieczka w świat wyobraźni jest idealną odskocznią od problemów i rozterek, z jakimi borykają się nastolatkowie. Zwłaszcza jeśli podobne trudności przeżywają bohaterowie powieści, np. książki o szkole z internatem. Historie, w których opisane są losy przyszłych dorosłych, pozwalają spojrzeć na relacje z rówieśnikami z innej perspektywy oraz dostrzec wartości, o których często zapomina się, siedząc w szkolnej ławce. Warto podarować taką lekturę córce lub synowi – książki z motywem szkoły mogą okazać się niezwykle cenną lekcją życia.

Jeśli chcesz rozbudzić w swoim dziecku miłość do czytania, sprawdź też inne wydane przez nas książki dla dzieci – tych młodszych i starszych:

Choć ich akcja nie zawsze rozgrywa się w szkolnych murach, są równie wciągające.

     
  • 1
  •