Joanna Zagner-Kołat

Joanna Zagner-Kołat

Studiowała grafikę i malarstwo na łódzkiej ASP. Ilustruje książki dla dzieci, komiksy, współpracuje również ze „Świerszczykiem”.  Zdobyła wiele nagród, m.in. główną nagrodę Media Trendy i KTR za projekt portalu www.kula.gov.pl. Przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów plastycznych dla dzieci w całej Polsce, a jej prace brały udział w licznych wystawach.

Ilustratorka mieszka we Wrocławiu
Prowadzi spotkania dla uczniów szkoły podstawowej

 

Warsztaty ilustratorkie

W trakcie spotkania autorka, rysując, przedstawia krótką historię drogi, jaką musi przebyć książka, zanim trafi do ilustratora, a następnie zostanie wydana przez wydawcę.
W czarodziejski sposób zmienia książkę dla dorosłych w książkę dla dzieci. Opowiada też, jak dobrać technikę malowania lub rysowania do jej treści oraz co zrobić, kiedy natchnienie dopadnie w pociągu lub autobusie. Ilustratorka opowie, na co należy zwracać uwagę podczas pracy i gdzie najlepiej szukać potrzebnych informacji.
Po zdobyciu tej wiedzy dzieci będą mogły zastosować ją w praktyce i wykazać się wyobraźnią – każde z nich wykona ilustrację do przeczytanego fragmentu książki.

Do przeprowadzenia warsztatów potrzebne są kartony i przybory do rysowania dla dzieci oraz tablica lub sztaluga dla ilustratorki. Grupa warsztatowa nie może być zbyt liczna - maksymalnie do 40 dzieci. Spotkanie trwa półtorej godziny.