-10.50 zł

Królewskie życie królów

CENA: 24.40 zł 34.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 34.90 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność

Poczet władców Polski w pigułce – to najnowsza propozycja zgranego duetu Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby i Joanny Zagner-Kołat. Przygotowany przez nie komiks przedstawia najważniejsze fakty z panowania władców Polski – od Mieszka I po Stanisława Augusta Poniatowskiego. Czytelnicy znajdą tu solidną porcję wiedzy historycznej przyprawioną żartami. Dla dociekliwych autorki przygotowały także kącik z ciekawostkami, uzupełniający podstawowe informacje.

 

"(...) Niech każdy oceni to sam, ale książka „Królewskie życie królów” przełamuje stereotyp nudnej i nużącej dyscypliny, jaką niektórym może wydawać się historia. Autorka książki, Małgorzata Strękowska-Zaremba, skutecznie udowadnia, że lekcja historii może być przeprowadzona w lekki, przystępny i humorystyczny sposób (rozbawią nawet rodziców). W jej książce nie znajdziecie klasycznej treści z akapitami i podziałem na rozdziały.

Na uwagę zasługują kolorowe ilustracje Joanny Zagner-Kołat, które niosą potężną dawkę humoru. Tekst i obraz – a właściwie to, w jaki sposób ze sobą współgrają – są najmocniejszym punktem recenzowanej publikacji. Na ilustracjach można więc zobaczyć pokwitowanie z przelewu na dwadzieścia tysięcy rubli dla Władysława IV, niejadka Zygmunta II Augusta czy Bolesława Śmiałego stojącego na podium ze zwycięskim pucharem.(...)"

Czytaj więcej na portalu Histmag.org: t.ly/e3VZN


NAGRODY
KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Królewskie życie królów - komiks historyczny