Rafał Witek

Rafał Witek

Autor ponad dwudziestu książek dla dzieci (m. in. Plaża tajemnic, Julka Kulka, Fioletka i ja, Maja na tropie jaja, Klub latających ciotek, Pierwszaki z kosmosu, seria Bzik & Makówka). Współpracuje z magazynem dla dzieci „Świerszczyk”, portalem qlturka.pl i warszawskim chórem dziecięcym MILLE VOCI. Zdobywca ogólnopolskiej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, laureat konkursu im. Astrid Lindgren. Jego powieść Chłopiec z Lampedusy była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zdobyła wyróżnienie w III konkursie Książka przyjazna dziecku i nagrodę główną w Konkursie Literackim im. Leopolda Staffa.

Mieszka w Warszawie z żoną, córką i chomikiem.

https://www.youtube.com/watch?v=kAWsA5HEXFE&t=633s - wywiad z Autorem w Bibliotece na Koszykowej "Książki nie tylko dla dzieci"

Rafał Witek - wszystkie książki

Autor mieszka w Warszawie
Prowadzi spotkania dla uczniów szkoły podstawowej (klasy I-III)

 

Gimnastyka wyobraźni

Warsztaty twórcze, w trakcie których dzieci poznają tajniki pracy pisarza, a następnie wykorzystują tę wiedzę, aby stworzyć własne próbki literackie. Zadania dobrane są tak, aby zachęcić i zainspirować dzieci do spontanicznej zabawy językiem, a przy okazji przekazać im podstawową wiedzę o gatunkach i terminach literackich. W trakcie pracy, rozmów i zabaw dzieciom towarzyszą bohaterowie książek Rafała Witka. Godzinne spotkanie to prawdziwa gimnastyka wyobraźni, otwierająca dzieci na twórcze posługiwanie się językiem.

 

Dzieciaki kontra pisarz, czyli literackie potyczki z Rafałem Witkiem

Te spotkania to święto fantazji i humoru. Godzinne, dynamiczne zajęcia skonstruowane są tak, aby każdy uczeń wyniósł z nich coś wartościowego. Mozaika zabaw, quizów, zagadek, opowiadań, wierszy i magicznych sztuczek trzyma w napięciu od przywitania do pożegnania. W trakcie zajęć uczestnicy, jeśli tylko będą uważni, dowiedzą się też czegoś o tajnikach pisarskiego warsztatu i przejdą test na bycie poetą. Po spotkaniu autor chętnie odpowiada na pytania.