Ewa Martynkien

Ewa Martynkien

Absolwentka filologii germańskiej na UW. Pedagog, coach rodzinny, scenarzystka i reżyserka. Od lat współpracuje z kanałami telewizyjnymi MiniMini+ i Teletoon+. Autorka książek dla dzieci oraz serii animowanej Księżniczka Hania i Grymasek. Lubi psy i długie spacery, podczas których wpada na najlepsze pomysły.

 • Mój kumpel Jeremi

  Autor:

  Ewa Martynkien

  ,
  Ilustrator:

  Artur Nowicki

  ,

  Czwarta klasa to dla Oskara i jego przyjaciela Jeremiego zupełnie nowy rozdział w życiu. Trzeba zacząć wszystko od początku. No prawie wszystko, bo przecież to, co najważniejsze, czyli przyjaźń, zostaje. Przynajmniej tak się im obu wydaje. Pewnego dnia Oskar wpada w kłopoty i decyduje się ukryć t...

  Więcej
  CENA: 17.50 zł 26.90 zł

  Zakupy detaliczne z rabatem
  KUP TERAZ

Autorka mieszka we Wrocławiu
Prowadzi spotkania dla uczniów szkoły podstawowej

 

Bohater literacki i filmowy

Autorka opowie o pisaniu książek i scenariuszy – razem z dziećmi poszuka różnic między scenariuszem i książką i wspólnie zastanowią się, co łączy obie formy. Następnie porozmawia o ulubionych bohaterach dzieci i opowie o konstrukcji postaci. Co czyni ją bohaterem? Czy jest ideałem, czy może ma także słabości? Podczas warsztatów dzieci stworzą bohatera, o jakim chciałyby przeczytać książkę albo zobaczyć film i wymyślą własną historię.
Potrzebne będą: kartki A3 oraz pisaki, kredki, plastelina, ołówki. Warsztaty dla klas 1–3 lub 4–6.

 

Zmowa milczenia – przemoc w szkole

Autorka przeczyta fragment swojej książki Mój kumpel Jeremi, który będzie bazą do rozmowy na temat tego, czym jest przemoc. Po czym można poznać, że mamy do czynienia z przemocą? Kim jest dręczyciel i dlaczego to robi? Dlaczego ofiara nękania milczy? Dlaczego świadkowie nie reagują? Dlaczego warto przerwać zmowę milczenia? Co można zrobić w szkole, w klasie? Po tej rozmowie przeprowadzi warsztaty na temat różnic i podobieństw między ludźmi.
Potrzebne będą: szary papier pakowy i flamastry. Warsztaty dla klas 4–6.