0.00 zł

Mój kumpel Jeremi

Autor:

Ewa Martynkien

,
Ilustrator:

Artur Nowicki

,
CENA: 26.90 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 17.50 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność
Kup e-book

Czwarta klasa to dla Oskara i jego przyjaciela Jeremiego zupełnie nowy rozdział w życiu. Trzeba zacząć wszystko od początku. No prawie wszystko, bo przecież to, co najważniejsze, czyli przyjaźń, zostaje. Przynajmniej tak się im obu wydaje. Pewnego dnia Oskar wpada w kłopoty i decyduje się ukryć to przed Jeremim. To jego wielki SEKRET. Gdzie kończy się tajemnica i zaczyna kłamstwo? Czy dobrze jest nie mówić prawdy bliskim, zwłaszcza gdy jest się samemu w niebezpieczeństwie? Mój kumpel Jeremi to ciepła, pełna humoru opowieść o tym, co w bliskich relacjach jest najważniejsze. Nie tylko dla chłopców.

Dostępny jest pakiet warsztatów o tolerancji na podstawie książki  - kliknij aby pobrać.

Zobacz film zapowiadający warsztaty: https://youtu.be/m7uWfUcweV0

 

Mój kumpel Jeremi to ciekawa i dowcipna opowieść z bardzo poważnymi i aktualnymi problemami.
Rozwód rodziców, złamane serce, utrata ukochanego zwierzaka, znęcanie się nad słabszymi.. Książka porusza trudne tematy, ale robi to w mądry sposób. 
Wszystko wplecione jest w interesującą historię z pięknym przesłaniem. 

fragm. recenzji Mali Czytelnicy

 

Książka zdobyła III nagrodę w kategorii wiekowej 6-10 lat, V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji, Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki, dzięki wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji AMF „Nasza Droga”.
Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Papuzińskiej, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 384 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom I młodzieży.
Więcej informacji o książkach nagrodzonych w Konkursie im. Astrid Lindgren: www.cpcd.pl


NAGRODY
KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
MÓJ KUMPEL JEREMI - kilka słów od Autorki