-10.50 zł

Bjorn. Noc wilków

Autor:

Paweł Wakuła

,
Ilustrator:

Robert Konrad

,
  • Kategoria wiekowa: 14+
  • Ilość stron: 392
  • ISBN: 978-83-8208-223-4
CENA: 24.40 zł 34.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 34.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Bjørn Stenskalle, uwięziony przez króla Knuta na wyspie Lindisfarne, snuje opowieść o dawnych czasach, gdy na Północy walczyli ze sobą królowie i bogowie, a nowa wiara ścierała się ze starą.

W trakcie podróży Bjørn i jego drużyna stawali twarzą w twarz z gwałtownymi burzami, tajemniczymi kulturami oraz niebezpiecznymi przeciwnikami. Przez pryzmat ich wyborów i działań odkrywamy fascynujący świat wikingów.

Tymczasem spokój mnichów, spisujących opowieść Bjørna, mąci niezwykłe wydarzenie. Oto sztorm wyrzuca na brzeg wyspy ciężko ranną dziewczynę – anioła… lub diabła.

Losy Bjørna Stenskalle, rówieśnika polskiej państwowości, przecinają się z losami sąsiada z południa, który strąciwszy pogańskie bóstwa, z przytupem wkracza na arenę dziejów. Równocześnie trwa zaciekła rywalizacja między Skandynawami.

Paweł Wakuła przenosi nas w czasy historycznych i półlegendarnych bitew pod Fýrisvellir i Hjörungavágr, umiejętnie odmalowując klimat epoki, w której mityczni herosi stają się ludźmi z krwi i kości. I skutecznie rozbudza apetyt na tę kolejną odsłonę przygód awanturniczego wojownika.

dr Magdalena Mikrut-Majeranek, Histmag.org

 

Zobacz poprzednie tomy:

Tom I  Bjorn. Syn burzy 

Tom II Bjorn. Kruki Odyna 

Tom III Bjorn. Oczy smoka 


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ