-8.10 zł

Mój przyjaciel dron

Autor:

Maciej Adamiec

,
Ilustrator:

Artur Nowicki

,
CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 26.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Witek i Dawid poznają się w szpitalu. Zaprzyjaźniają się ze sobą , choć różni ich wszystko. Dzięki wypasionemu dronowi niepełnosprawny introwertyk Dawid może zobaczyć trochę świata, a Witek wreszcie odetchnąć od przykrej codzienności w najgorszej dzielnicy w mieście.

Niestety – oprychy z półświatka upominają się o Witka. Ma rzekomo uregulować długi zmarłego ojca. Kiedy im się stawia, robi się niebezpiecznie. Dzięki dronowi niemobilny Dawid może mu pomóc.

Sensacyjna powieść o sile przyjaźni w nieprzyjaznym świecie.

 

Kiedy 16-letni Witek Wielgus zwany Cegłą pierwszy raz wpada w łapy gangu wymuszającego haracze, ląduje połamany w szpitalu. Jego sąsiadem w szpitalnym pokoju jest Dawid, chory na SMA właściciel bajeranckiego wózka inwalidzkiego. Okazuje się, że jest też posiadaczem superdrona z kamerami. Przyjaźń i rosnące wzajemne zaufanie pozwoli chłopcom nie tylko na przeprowadzenie śmiałej akcji zwiadowczej, w której Dawid jest mózgiem i nawigatorem drona, a Witek – wykonawcą, ale też na rozprawienie się z niebezpiecznymi bandziorami. Tę historię czyta się jednym tchem...

Irena Koźmińska

Prezes Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom

(...) Fabuła nie jest skomplikowana, sama treść niezbyt trudna, natomiast spojrzenie na niepełnosprawność drugiego człowieka, oswojenie się z nią i wydobycie pozytywów – bezcenne. Także fakt, że tematu niepełnosprawności nie należy unikać i trzeba oswajać z nim dzieci, młodzież, a i dorosłym też się przyda taka nauka. Może ktoś zauważy obok siebie osobę, która posiada jakieś fizyczne ograniczenia i może sprawi, że ta osoba odzyska sens i cel w życiu? Bo tak naprawdę, każdy może zmienić świat. To także książka o obowiązkach wynikających z przyjaźni i o tym, że kiedy spotykamy pokrewną duszę – nagle przestaje mieć znaczenie stan zdrowia czy konto w banku: liczy się tylko nadawanie na tych samych falach, wzajemne zrozumienie i…dobra zabawa. Niebagatelne znaczenie ma także przedstawiona odpowiedzialność i samodzielność młodzieży.

fragment recenzji bloga CzytaMy8+ 


Mój przyjaciel dron | Maciej Adamiec