NOWOŚĆ

Mój przyjaciel dron

Autor:

Maciej Adamiec

,
Ilustrator:

Artur Nowicki

,
  • Kategoria wiekowa: 9+
  • Ilość stron: 144
  • ISBN: 978-83-7672-801-8
CENA: 26.90 zł
Dostępność:

Zakupy detaliczne z rabatem KUP TERAZ Kup e-book

Witek i Dawid poznają się w szpitalu. Zaprzyjaźniają się ze sobą , choć różni ich wszystko. Dzięki wypasionemu dronowi niepełnosprawny introwertyk Dawid może zobaczyć trochę świata, a Witek wreszcie odetchnąć od przykrej codzienności w najgorszej dzielnicy w mieście.

Niestety – oprychy z półświatka upominają się o Witka. Ma rzekomo uregulować długi zmarłego ojca. Kiedy im się stawia, robi się niebezpiecznie. Dzięki dronowi niemobilny Dawid może mu pomóc.

Sensacyjna powieść o sile przyjaźni w nieprzyjaznym świecie.

 

 

Kiedy 16-letni Witek Wielgus zwany Cegłą pierwszy raz wpada w łapy gangu wymuszającego haracze, ląduje połamany w szpitalu. Jego sąsiadem w szpitalnym pokoju jest Dawid, chory na SMA właściciel bajeranckiego wózka inwalidzkiego. Okazuje się, że jest też posiadaczem superdrona z kamerami. Przyjaźń i rosnące wzajemne zaufanie pozwoli chłopcom nie tylko na przeprowadzenie śmiałej akcji zwiadowczej, w której Dawid jest mózgiem i nawigatorem drona, a Witek – wykonawcą, ale też na rozprawienie się z niebezpiecznymi bandziorami. Tę historię czyta się jednym tchem...

Irena Koźmińska

Prezes Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom

 


Mój przyjaciel dron | Maciej Adamiec