-10.50 zł

Król Myszy

Uczeń sztukmistrza - tom I

Ilustrator:

Marcin Minor

,
  • Kategoria wiekowa: 14+
  • Ilość stron: 392
  • ISBN: 978-83-7672-948-0
CENA: 24.40 zł 34.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 34.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Król Myszy wiedzie nas na scenę burzliwych wydarzeń okresu napoleońskiego. W korowodzie barwnych postaci mamy Ludwika XVIII, zaplątanego w intrygi i zdrady, artystów, wynalazców i wielkie umysły epoki. Ale także zwykłych ludzi, tworzących warszawski tygiel osobowości. 

Zobacz II tom --> Powietrzny żeglarz

Przybycie do Warszawy Ludwika XVIII, francuskiego króla wygnańca, rozpoczęło sekwencję niezwykłych zdarzeń i misternych rozgrywek dyplomatycznych. W towarzystwie dwunastoletniego Marcina zgłębiamy tajemnice epoki i zostajemy wciągnięci w sam środek napoleońskiej intrygi szpiegowskiej. Książka Zuzanny Orlińskiej to nie tylko znakomita lekcja historii, ale również pasjonująca opowieść o życiu wielokulturowego miasta oraz zderzeniu starego i nowego ładu na kontynencie. Tak powinno się pisać powieści dla młodzieży.

Piotr Bejrowski, Histmag.org

 

Zaczyna się niewinnie, ale nie dajcie się na to nabrać! Z biegiem stron opowieść się rozkręca, mroczne intrygi i postacie kryją się tylko po to, żeby znienacka wyskakiwać i zaskakiwać nas, czytelników. Kończysz czytanie i pytasz: „No, dobrze, ale co dalej było? Kiedy dalszy ciąg?”.

Joanna Papuzińska

(...) Zuzanna Orlińska, wielokrotnie nagradzana autorka literatury dziecięcej i młodzieżowej, rozpoczyna swoją relację od znajdującej się pod pruskim zaborem Warszawy. Dzięki niej czytelnik w towarzystwie dwunastoletniego syna szewca, Marcina Zięby, zanurza się w barwne życie miasta: przemierza istniejące do dnia dzisiejszego warszawskie ulice (plan ówczesnego miasta zdobi wewnętrzną stronę okładki), uczestniczy w figlach płatanych pruskim żołnierzom, kryje się w mrocznych zaułkach, unika szpiegów. Akcja nabiera tempa z chwilą przybycia nad Wisłę następcy francuskiego tronu, Ludwika XVIII, a także depczących mu po piętach agentów Napoleona. Jaki będzie finał napoleońskiej intrygi szpiegowskiej? Czy kopia wielkiej królewskiej pieczęci Francji nie jest przypadkiem oryginałem? Jaką rolę odegrał wylicytowany zegar z pieczęcią Bourbonów w skryce? Czy francuski agent handlowy może być zleceniodawcą morderstwa? No i – wreszcie – kim był tajemniczy człowiek z binoklami ze szlifowanych szmaragdów? Odpowiedzi znaleźć można w lekturze.

Powieść Zuzanny Orlińskiej zachęca do pogłębiania wiedzy historycznej. Obrazowy przekaz umożliwia przeniesienie się do opisywanych czasów i miejsc, pomagając równocześnie rozwikłać splot historycznych zdarzeń, zorientować się w skomplikowanych powiązaniach rodzinnych oraz zrozumieć kontekst opisywanych wydarzeń.

fragment recenzji portalu Granice.pl

 


NAGRODY
KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Uczeń sztukmistrza - zwiastun książki