-8.10 zł
NOWOŚĆ

Duch z Niewiadomic

Ilustrator:

Monika Pollak

,
CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Dostępność:

Zakupy detaliczne z rabatem KUP TERAZ

Wiktor mieszka w leśniczówce w pobliżu zniszczonego pałacu przypominającego smoka. Marzy, żeby go kupić i wyremontować, gdy dorośnie. Niestety ubiega go rodzina Czereśniaków. Wygrywają główną nagrodę na loterii i wprowadzają się wraz z dziećmi do kiczowato odremontowanego pałacu.

Podczas gdy państwo Czereśniakowie urządzają salę kinową, ich córka Magda dowiaduje się, że dawna właścicielka budynku, Róża Niewiadomska, była naukowcem i wynalazcą.

Dwunastolatka razem z Wiktorem postanawiają sprawdzić, czy to duch Róży błąka się po okolicy i jaki sekret skrywa bazyliszek na kominku. Aby odkryć prawdę, przyjaciele muszą odwiedzić pałacowe piwnice i udać się na wyprawę… wehikułem czasu!   

(...)Po lekturze pierwszych rozdziałów książki Katarzyny Majgier, w której poznajemy historię ducha z Niewiadomic, odniesiemy wrażenie, jakbyśmy przenieśli się do jednej z upiornych opowieści Edgara Allana Poe. To wrażenie zaczyna blaknąć, gdy na jaw wychodzą kolejne, odkrywane przez dzieci fakty. Wtedy historia zaczyna zbliżać się raczej do książek Herberta George’a Wellsa. Nietuzinkowy pomysł, świetny styl i wciągająca narracja sprawiają, że od książki naprawdę trudno się oderwać.(...)

Duch z Niewiadomic to pełna przygód, bardzo dynamiczna i zabawna historia, która spodoba się oczywiście dzieciom (uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej), ale przy której nie znudzą się również rodzice. W książce Katarzyny Majgier znalazło się wszystko, co mali odbiorcy w publikacjach lubią najbardziej: zagadka, tajemnica, duchy i straszny zamek. A każdy czytelnik wie, że takie składniki wróżą świetną zabawę.

fragment recenzji portalu Granice.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ