-9.00 zł

Wszystkie lajki Marczuka

Ilustrator:

Elżbieta Chojna

,
CENA: 20.90 zł 29.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 18.80 zł
Dostępność:

Kup e-book

W szkole zostaje ogłoszony konkurs na projekt gimnazjalny polegający na spopularyzowaniu postaci miejscowego bohatera. Coraz częściej poprzez Facebooka i komunikatory wyobraźnią młodych zaczyna władać nazwisko "Marczuk". Kim jest Marczuk? Pisarzem, science-fiction, pionierem ekologii, doradcą Lady Gagi do spraw koloru paznokci?

Interesują się nim wszyscy - i Adam, i didżej Koniu, i dyrektor, a nawet... Kuratorium Oświaty! Cała Polska wręcz huczy od plotek o bohaterze z Choszczówki.

 

Powieść bardzo mocno osadzona w realiach współczesnej kultury młodzieżowej. (…) Po lekturze każdy chętnie kliknąłby „Lubię to!”.

biblionetka.pl

 

Marczuk nie jest typowym wojennym herosem, który zawsze doskonale wie, co robić, zachowuje zimną krew w obliczu niebezpieczeństwa, po czym ginie w chwale. To postać bardzo ludzka, o przekonujących i wyrazistych rysach. Również rzeczywistość, w jakiej żyje, zobrazowana została przez Beręsewicza wiarygodnie i problematycznie – przeciwko szkolnym schematom. 

wodagorylas.pl

 

Książka znalazła się na liście lektur uzupełniających rekomendowanych przez autorki podręczników z serii Między nami Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.


NAGRODY