-10.50 zł

Skandal w stolicy nudy

Ilustrator:

Monika Pollak

,
CENA: 24.40 zł 34.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 34.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

W Owczynach afera gęsta jak gorąca czekolada! Senne miasteczko wyrwane z nudy staje się areną intryg, podstępu i… sztuki ekstremalnej z „psią” czekoladą w tle. Zagmatwane? A to dopiero przedsmak niesamowitych zdarzeń! Grzesiek, Oskar i Karolina ze „stolicy nudy” znajdą się w labiryncie słodkiego śledztwa, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone! Ciemne typki jak ziarno kakaowca, podejrzane biznesy i niewinne papierki po czekoladzie. Czy aby na pewno niewinne? Pozory lubią mylić…

Fałszywe tropy, ślepe zaułki, walka o sprawiedliwość i poważne zarzuty! Tu potrzebne jest Męstwo Holderyka i Mądrość Rembalda. Na szczęście w Owczynach nie brakuje rycerskości, oddania i szlachetnych gestów.
Dla wielbicieli czekolady i powieściowych emocji - wyrafinowany literacki smak z dużą dawką humoru!

Dynamiczna akcja, humor, zaskakujące zwroty akcji i plejada nietuzinkowych bohaterów – najlepsza receptura na świetną powieść!

(...) To właśnie pozornie nieistotne epizody nadają smak powieści Pawła Beręsewicza, tuż przed finałem nabierając sporego znaczenia i stając się kluczem do rozwiązania tajemnicy wypadku cysterny. Trzeba więc książkę czytać uważnie, notować w głowie nuianse, bawiąc się przy tym przednio i szczerze zaśmiewając się do łez przy kilku rewelacyjnych scenach.

Paweł Beręsewicz doskonale portretuje swoich bohaterów. Ich kreacje są wiarygodne, a podkreślają to jeszcze dialogi. Nie ma tu miejsca na puste czy sztywne frazy. Czytając rozmowy bohaterów, można odnieść wrażenie, jakby się osobiście uczestniczyło w dyskusji. Podobnie rzecz się ma w przypadku opisów przestrzeni.Autor tak dobiera miejsca i czas akcji, że rewelacyjnie oddaje on nastrój panujący w danej chwili w książce.

Akcja w Skandalu w stolicy nudy pędzi błyskawicznie. Detektywistyczne zacięcie dziecięcych bohaterów sprawia, że czytelnik truchta ich tropem i z chwili na chwilę staje się coraz bardziej zaskoczony. Ale, co tu dużo mówić: najbardziej w fotel wbija zakończenie, które naprawdę trudno przewidzieć. Tak sprawnie napisana intryga, tak przemyślane i niebanalnie poprowadzone wątki, tak wiele mylnych tropów to rzadkość w powieściach detektywistycznych kierowanych do dorosłych czytelników. 

fragment recenzji Granice.pl

(...)  w książce dzieje się naprawdę sporo. Zaskoczeń nie brakuje. Nawet zakończenie, które pojawia się w połowie książki, okazuje się zakończeniem nie być. Jeśli Wasze dzieci lubią, a w sami w ich wieku lubiliście czytać historie detektywistyczne, to Skandal w stolicy nudy Was zachwyci. Nie będziecie mogli się od niej oderwać. Skąd ta pewność? Czytałam tę książkę, więc doskonale wiem, jakie emocje budzi u czytelnika książka Pawła Beręsewicza!

fragment recenzji bloga Tosimama.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ