-10.50 zł

Bjorn. Oczy smoka

Autor:

Paweł Wakuła

,
Ilustrator:

Robert Konrad

,
CENA: 24.40 zł 34.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 34.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Tom III serii o Bjornie

Zobacz tom I <---

Zobacz tom II <---

Zobacz tom IV <--

Kup e-booka

Paweł Wakuła zabiera Czytelnika w fascynującą podróż do świata wikingów, którzy nie tylko grabili i podbijali zachodnie ziemie, ale również aktywnie działali na Wschodzie. Tym razem Bjørn opowiada o swoich przygodach nad Dnieprem i Bosforem. W tej historii losy herosów znanych ze skandynawskich sag przeplatają się z prawdziwymi wydarzeniami i postaciami. Autor w mistrzowski sposób odtwarza klimat epoki i kreuje bohaterów, którzy nie lękają się zarówno stawić czoła wrogom, jak i spojrzeć w oczy smoka.

Piotr Bejrowski, Histmag.org

Sporo w tej powieści ducha Ryszarda Kapuścińskiego, jego sposobu opisywania świata, wychodzenia od detalu i pojedynczego zdarzenia do szerszych sformułowań i refleksji na miarę wielkiego opisu. Dzięki tej technice „Bjørn" staje się opowieścią uniwersalną, wykraczającą znacznie poza ramy awanturniczej przygody tajemniczego wikinga, snującego się po średniowiecznej Europie, pełnej sprzecznych idei, walczących ze sobą mocarstw i wzajemnie przenikających się światów rodzącego się chrześcijaństwa i silnej wiary pogańskiej. Oprócz wielkich przygód czytelnik otrzymuje olbrzymią dawkę żywej historii.

fragment recenzji portalu Granice.pl https://www.granice.pl/recenzja/bjorn-oczy-smoka/49771

 

Jakie wrażenie na wojowniku z północy wywarło Wielkie Miasto? Czy Hagia Sophia była najwspanialszym budynkiem, jaki zobaczył w swoim życiu? Jakim sposobem Bjørn pokonał smoka? Jakie wyspy na Wielkim Morzu odwiedził? I wreszcie na jakim wybrzeżu zakończyła się jego wyprawa? Świat wikingów między innymi dlatego był taki fascynujący, ponieważ wielokrotnie przekraczał kolejne granice poznania i rozszerzał swoją mapę. Lektura najnowszej książki Wakuły jest właśnie takim odkrywaniem X-wiecznego świata. Kolejne części podróży, drogą wodną i lądową, uświadamiają nam, jak wyglądało się przemieszczanie się w wiekach średnich i jednocześnie w sugestywny sposób przedstawiają bohaterów sprzed tysiąca lat.

Czytaj więcej: https://histmag.org/Pawel-Wakula-Bjorn-Oczy-smoka-recenzja-i-ocena-23406

Nie ulega wątpliwości, że „Bjørn. Oczy smoka” to równie wciągająca lektura jak poprzednie tomy cyklu o przyrodnim bracie Bolesława Chrobrego. Z zainteresowaniem obserwujemy kolejne dramatyczne wydarzenia na Lindisfarne, gdzie w przymusowej gościnie u zakonników przebywa główny bohater, a także śledzimy opowieść Bjørna o jego dokonaniach w służbie księcia Włodzimierza Wielkiego. 

fragment recenzji Marcina Mroziuka Esensja.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ