-8.10 zł

Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem

Ilustrator:

Asia Gwis

,
CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 26.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Jeśli oglądałeś kiedyś mapę nieba – możliwe, że powstała ona w planetarium Heweliusza. Ten wybitny astronom dużo osiągnął, choć jego droga do sławy była niełatwa.

Ojciec chciał, aby został browarnikiem (i przejął rodzinny interes), a inni badacze zarzucali mu, że pracuje na przestarzałym sprzęcie i jego pomiary są niedokładne (mylili się, co udowodnił), spłonęło jego wielkie obserwatorium i odbudowywanie go zajęło mu wiele lat – nigdy jednak nie zwątpił w swoją pasję.

Zilustrował opracowany przez siebie Atlas nieba, własnoręcznie wykonał pięćdziesięciometrowy teleskop  i na zawsze zapisał się w historii astronomii.

Warto go poznać.

Zobaczcie film Autorki o Janie Heweliuszu: https://www.youtube.com/watch?v=XFpFNRZUQU8

Warto podkreślić wysoki walor edukacyjny publikacji. Pracowitość gdańskiego astronoma i rozwijanie życiowej pasji są godne podziwu. Jest to dobry wzór do naśladowania i warto brać z niego przykład. Anna Czerwińska-Rydel rewelacyjnie pokazała, jak ciężką pracą można osiągnąć wymarzony cel. Doskonale przeplotła ważne treści historyczne z codziennością, niekiedy przedstawioną dość humorystycznie.

Czytaj więcej: https://histmag.org/Anna-Czerwinska-Rydel-Wedrujac-po-niebie-z-Janem-Heweliuszem-recenzja-i-ocena-22706


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem | Anna Czerwińska-Rydel