-7.50 zł

Siedem sowich piór

CENA: 17.40 zł 24.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 24.90 zł
Dostępność:

Kup e-book

Wojtek, przez skłonność do siniaków zwany Maślakiem, na razie mieszka w szpitalu. Ma tu kolegów, z którymi dobrze się dogaduje, ale ma też wiele pytań, na które żaden z nich nie zna odpowiedzi. Na szczęście nocą wymyka się z sali i razem z dziadkiem odbywają dalekie podróże, podczas których dużo się wyjaśnia. Liczne przyjaźnie na oddziale z wolontariuszem TDF-em (szczupłym i wysokim jak Tyczka Do Fasoli), doktorem Bartkiem, znajomym stróżem szpitalnego parku i jego wnuczką sprawiają, że Wojtek jest coraz weselszy i nie traci nadziei.

Opowiadanie Katarzyny Ryrych dla starszych dzieci, które tak jak książki Bracia Lwie Serce czy Oskar i Pani Róża podejmuje temat poważnej choroby dziecka. Tak jak one – o najważniejszych sprawach mówi otwarcie, a jednocześnie daje możliwość zanurzenia się w świat magii i krainę wyobraźni, które koją emocje bohatera i czytelnika.

Katarzyna Ryrych stworzyła przepiękną książkę. Wojtek, będący jednocześnie głównym bohaterem i narratorem opowieści, wprost opowiada czytelnikom o chorobie, walce z nowotworem, a także śmierci. Dzieli się z odbiorcami swoimi przemyśleniami i przeżyciami, związanymi z pobytem w szpitalu. I muszę przyznać, że pomimo moich obaw, związanych z tą książką, jestem nią absolutnie zachwycona, gdyż jest to opowieść tak szczera i poruszająca, że nie można przejść obok niej obojętnie.

fragment recenzji Czytelnicze Podwórko

 

Jak mówi Elżbieta Budny, Prezes Zarządu Fundacji "Krwinka", to właśnie nadzieja na wyzdrowienie, którą powinny odczuwać wszystkie chore onkologicznie dzieci, jest kluczowa w procesie leczenia: - "Wiemy, że leczenie chorób nowotworowych jest długie i żmudne. Ten proces bywa dla dzieci bardzo męczący. Na szczęście wiemy ze statystyk, że zdecydowana większość schorzeń onkologicznych u młodych pacjentów kończy się pełnym wyzdrowieniem." "Z wdzięcznością przyjęliśmy zaproszenie do objęcia patronatem honorowym wydanie tej książki. Ona udowadnia, jak ważne jest mieć nadzieję. Nigdy o tym nie zapominajmy!" - dodaje Pani Prezes. 


NAGRODY
Katarzyna Ryrych rekomenduje "Siedem sowich piór"