-9.00 zł

Cwaniak. Kot z wyspy wikingów

Ilustrator:

Iwona Cała

,
CENA: 20.90 zł 29.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 29.90 zł
Dostępność:

Knäcken, czyli Cwaniak – białorudy kot z Gotlandii – miał swój drugi dom na rynku Visby otoczonym średniowiecznymi murami. To tam dokarmiali go sklepikarze, to tam wygrzewał się na fotelach w kawiarnianych ogródkach, to tam zachwycali się nim turyści. Na rynku skosztować można było nawet cwaniakowych lodów!

Nic więc dziwnego, że do dziś stoi tam jego pomnik. Nie sposób go nie zauważyć.

Dlaczego na Rynku w Visby, stolicy szwedzkiej wyspy Gotandii, stoi pomnik kota?  Czym zasłużył się Knäcken, czyli Cwaniak? Jakich czynów dokonał, że stał się jednym z najsłynniejszych mieszkańców wyspy? Barbara Gawryluk szuka śladów Cwaniaka i opowiada jego zabawną historię.

(...) Cwaniak. Kot z Wyspy Wikingów to ciepła i optymistyczna historia, która zabierze starszych i młodszych czytelników w piękną podróż na Gotlandię, wyspę należącą do Szwecji. Na stronach książki będziemy mieli okazję przespacerować się po Visby, zobaczyć imponujące miejskie mury, zajrzeć do maleńkich domów w obrębie starego miasta czy zrelaksować się w jednej z działających na Dużym Rynku kawiarnii czy restauracji. Opowieść o Cwaniaku to też opowieść o Visby. Jej sympatycznych mieszkańcach, sprzedawcach i restauratorach. To historia, która na długo zapada w pamięć. (...)

fragment recenzji portalu Granice.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ