Izabella Klebańska

Izabella Klebańska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak Tut turu i Miganki czy Piosenkarnia, emitowanych przez Program 1 TVP. Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetkę Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. Rowerek w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi. Popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle wesoły i przystępny sposób.

Izabella Klebańska - wszystkie książki

Autorka mieszka w Łodzi
Prowadzi spotkania dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych

 

Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce

Autorka opowiada o wyjątkowych czasach, w jakich urodził się Stanisław Moniuszko, i o jego niezwykłej rodzinie. Przybliża dzieciństwo kompozytora i burzliwe dzieje jego kariery muzycznej – jej wzloty i upadki. Spotkanie jest zilustrowane utworami Moniuszki: Pieśniami domowymi i fragmentami słynnych arii operowych. Uczestnicy wraz z autorką zaśpiewają i zatańczą kilka figur siarczystego MAZURA!
Rok 2019 został ogłoszony przez UNESCO Rokiem Stanisława Moniuszki

 

Jadzia

Na spotkaniu autorka opowie o Jadzi, wesołej i żywiołowej dziewczynce, której dzieciństwo przypada na okres II wojny światowej. Dzieci poznają fragmenty książki, a autorka zdradzi inne szczegóły z życia jej bohaterów. Pokaże też galerię zdjęć ilustrującą tamte czasy. Dzieci będą miały okazję, by wymyślić dalszą część historii Jadzi i porozmawiać o fantazji, przez którą łatwo wpakować się w kłopoty.

 

Spotkania muzyczne

Izabella Klebańska prowadzi niezwykle żywiołowe spotkania. Popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w nadzwyczaj wesoły i przystępny sposób. Na spotkaniach posługuje się zarówno dowcipnym wierszem, jak i skrzypcami. Dzięki temu własne teksty ilustruje muzyką na żywo. Łączy świetną zabawę z potężną dawką rzetelnej wiedzy muzycznej.

 

Warsztaty taneczne

W trakcie godzinnego spotkania dzieci poznają podstawowe kroki i figury dawnych tańców dworskich oraz wezmą udział w pasjonującej podróży po ich historii. Porównają tańce polskie z europejskimi. Muzyka, ruch i edukacja w jednym!